Vezeme 5. místo z Mistrovství Světa kategorie A

Vezeme 5. místo z Mistrovství Světa kategorie A

Sezóna kategorie A vyvrcholila v sobotu, kdy se ve švýcarské Ženevě konala poslední a nejprestižnější soutěž ze série Mistrovství Světa. Výsledky dokázaly, že český rock and roll patří jednoznačně do světové špičky.

O mistrovský titul se utkalo celkem 33 párů ze 13 zemí.

Před branami čtvrtfinále skončili zástupci z klubu TASK Silueta Praha. Na 25. místě Tomáš Prediger a Marie Dvořáková a hned za nimi, na 26. místě skončila druhá dvojice Jiří Jakubec a Nikola Zunová. Oběma párům chybí ještě akrobatické prvky s vyšší obtížností, ale oba jsou nadějnou perspektivou do dalších mistrovství a patří jim velký dík za skvělou reprezentaci.

Českou vlajku nakonec vyzdvihli nejvýše Lukáš Fürst a Alžběta Slámová z klubu T. J. Sokol Kampa Praha, kteří se po krátké přestávce vrátili na taneční parket, chtěli navázat na svůj úspěch z loňského Mistrovství Evropy, kde získali stříbro. Aby se vyrovnali velké konkurenci, Lukáš s Bětkou spolu se svými trenéry zvýšili po World Masters v Moskvě obtížnost akrobacie a zařadili se po bok těch nejlepších světových párů. Díky tomu se probojovali až do finále celé soutěže mezi 6 nejlepších párů.

Bohužel po chybě v posledním prvku akrobatické sestavy skončili na 5. místě. Patří jim však velká gratulace, konkurence byla letos opravdu skvěle připravena!

Mistry světa se stal švýcarský pár Richard Cerutti a Amélie Galvez, kteří dokázali skvěle zastoupit favorita soutěže Fabiena Ropraze s Ioulií Ioudinou, kteří bohužel chybovali ve své náročné akrobatické sestavě již v semifinále a to je posunulo až na 2. nepostupující příčku čili 8. místo.

Gratulujeme všem!