Světový pohár v polském Krakově

Světový pohár v polském Krakově

Početná výprava české reprezentace se včera zúčastnila Světového poháru v polském Krakově.

V druhém největším městě Polska se konal první Světový pohár žáků, juniorů a kategorie B letošní sezony. Český svaz reprezentovalo 18 párů. Zároveň se konala Top Ten soutěž nejvyšší kategorie A, kde bohužel ČR neměla své zástupce. Celkem závodilo 192 párů z 15 zemí.

Největším úspěchem v kategorii B bylo 23. místo Jakuba Chvátala a Kateřiny Rohanové z celkového počtu 41 párů. Tyto páry předváděly zajímavé a dle nových pravidel WRRC velmi náročné akrobatické kombinace. Vítězem kat. B se stal ruský pár Konstantin Samoylov a Anastasia Gusarova, který předvedl čtverný vrut i dvojné salto kategorie B.

V juniorské kategorii startovalo 58 párů. Češi měli hned několik adeptů na dobré umístění. Svoji šanci nejlépe využili Roman Laufka a Veronika Kordíková, kteří se probojovali ještě s Martinem Růžičkou a Johankou Markovou mezi 24 nejlepších párů. Roman s Veronikou se ještě protančili do semifinále. Konečné 11. místo, bylo zároveň nejlepším umístěním celé reprezentace, ale i krásné 15. místo Růžičky s Markovou nám dává naději, že juniorská reprezentace je na nadcházející Světové soutěže kvalitně připravena. Nejlepším párem této kategorie však byl opět pár z Ruska Maxim Chebotarev a Inna Lebedeva.

Nejpočetnější žákovská kategorie s 86 páry byla velmi kvalitně obsazena především páry z Maďarska, Ukrajiny, Francie a Ruska. Pouze jediný pár z Čech se dokázal protlačit do čtvrtfinále. Matěj Lukeš a Veronika Šemberová předvedli svůj standartní skvělý výkon, který bohužel stačil pouze na 21. místo. Ostatní žákovské páry se nevešly ani mezi 40 nejlepších, což určitě neodpovídalo jejich výkonu a jistě si zasloužily lepší ohodnocení od poroty. Zlato si tentokrát odvezl francouzský pár Marty Delatorre a Ophélie Portillo.

Děkujeme nejenom všem trenérům a tanečníkům, ale také fanouškům, kteří v Krakově českou výpravu vydatně podporovali.