Premiéra akrobatického rokenrolu na Galavečeru tanečního sportu

Premiéra akrobatického rokenrolu na Galavečeru tanečního sportu

Více než důstojnou tečkou letošní sezóny bylo nedělní slavnostní vyhlášení historicky první ankety Sportovec roku 2015 v akrobatickém rokenrolu, které se konalo na Galavečeru tanečního sportu v Kroměříži.

Galavečer tanečního sportu jako oslavu úspěchů tanečníků pořádá za přítomnosti České televize již několik let Český svaz tanečního sportu. Letos poprvé byl tento svátek tance pořádán ve spolupráci ČSTS a ČSAR a diváci tohoto slavnostního večera v sále Kulturního domu v Kroměříži kromě standardních a latinskoamerických tanců zažili také dynamický akrobatický rokenrol.

Této akce se zúčastnilo mnoho významných hostů včetně Mgr. Jaroslava Němce, starosty města Kroměříž, Mgr. Radka Vondráčka, místostarosty města Kroměříž, PhDr. Pavla Motyčky Ph.D., místostarosty města Kroměříž, Ing. Michaely Šojdrové, poslankyně v Evropském parlamentu za ČR, Gabriela Waageho, zástupce Českého olympijského výboru. Oba pořádající sportovní svazy reprezentovali jejich nejvyšší představitelé, prezidentka ČSTS Eva Bartůňková a předseda ČSAR Jiří Hais. Slavnostní večer moderoval Jan Čenský.

Za akrobatický rokenrol byly vyhlášeny v průběhu večera první tři nejlepší páry a formace v jednotlivých kategoriích. Speciální ocenění patřilo „hvězdě roku“ za mimořádný sportovní výkon a přínos tanečnímu sportu v roce 2015. Toto ocenění si za získání skvělého 5. místa na nejprestižnější soutěži Mistrovství světa v kategorii „A“ převzal taneční pár Lukáš Fürst a Alžběta Slámová společně se svým trenérem Františkem Večeřou. Stejně jako vítězové každé z oceňovaných kategorií i tento taneční pár předvedl divákům a hostům v sále své taneční umění.

Atmosféra celého večera byla nejen slavnostní, ale i přátelská a rodinná. Tak jak to má ve sportu být. Po náročné závodní sezóně si všichni přítomní užili předvánoční pohodu, rozsvícené svíčky, dobré víno, krásný kulturní program i radost ze společného setkání.

Děkujeme všem zúčastněným trenérům a tanečníkům za skvělou oslavu našeho sportu a věříme, že příští rok se opět sejdeme na vyhlášení ankety Sportovec roku 2016 ve stejně slavnostní atmosféře.

Vítězové pro rok 2015 ve vyhlašovaných kategoriích - akrobatický rokenrol:
Kategorie Žáci: Matěj Lukeš a Veronika Šemberová z oddílu TASK Silueta Praha
Kategorie Junior: Lukáš Sláma a Anna Fořtová z oddílu TJ Sokol Pražský
Kategorie Dívčí formace junior: formace Mystique z oddílu TASK Silueta Praha
Kategorie Dívčí formace senior: formace Angels z oddílu TASK Silueta Praha
Kategorie „B“: David Kroulík a Michaela Hronská z oddílu TŠ Twist Říčany
Kategorie „A“: Tomáš Prediger a Marie Dvořáková z oddílu TASK Silueta Praha