Dražice CUP 2016 – začátek nové sezóny

Dražice CUP 2016 – začátek nové sezóny

První dubnovou sobotu 2.4.2016 se otevřely brány nové rokenrolové sezóny. Konala se tradiční mezinárodní soutěž Dražice CUP 2016 v Benátkách nad Jizerou.

Svou zimní přípravu přijelo prověřit 80 tanečních párů v šesti kategoriích a 27 dívčích formací ve čtyřech kategoriích z České republiky, ze Slovenska, z Polska i Francie.

Letošní rok je významný pro Českou republiku tím, že v říjnu se právě v ČR bude bojovat o titul Mistryň světa v kategorii Dívčí formace junior. A tak každá soutěž je možností pro dívky soutěžící v kategorii DFJ prověřit svou současnou formu, pokusit se navázat na mezinárodní úspěchy českých formací z minulých let a vybojovat tento titul právě pro Českou republiku.

Jako každý rok na první soutěži nové sezóny předseda ČSAR Jiří Hais poděkoval reprezentantům v párovém rokenrolu za významné úspěchy v loňském roce a popřál všem soutěžícím, aby se jim dařilo i letos důstojně reprezentovat Českou republiku a navázat na předchozí významné úspěchy českého rokenrolu na mistrovstvích světa i Evropy.

Radost všem udělala hojná účast nejmladších tanečníků z kategorií dětí a žáků, kteří se s nadšením věnují akrobatickému rokenrolu a sní o tom, že jednou budou úspěšní, stejně jako jejich starší vzory, i v „mistrovských seniorských kategoriích“.

Organizačně soutěž zajistil oddíl KOLB Dance VSK FTVS Praha.