Královéhradecký kraj – WHITECUP 2017

Královéhradecký kraj – WHITECUP 2017

Již čtvrtým rokem se sportovci z České republiky i okolních zemí a také příznivci akrobatického rokenrolu vydali do Královéhradeckého kraje, kde proběhl další úspěšný ročník mezinárodní soutěže WHITECUP. Soutěž v Radvanicích se konala v rámci projektu MČR a významné soutěže v akrobatickém rock and rollu v KHK - okno rokenrolu, který je realizován za finanční podpory Královéhradeckého kraje.
Rokenrol se v podhorském prostředí Radvanic představil ve většině soutěžních kategorií. Diváci shlédli výkony malých dětí, které se rokenrol teprve učí. Dále žákovská i juniorská vystoupení tanečních párů, a z kategorií, kde se již objevují různě náročné akrobatické prvky, nastoupily taneční dvojice v kategorii C, B i královské kategorii A.
Společně s párovým rokenrolem diváky vždy zaujme i vystoupení tanečních formací, tj. skupin dívek které předvádějí souhru choreografie, kostýmů i preciznosti rokenrolového kroku. Neodmyslitelně k soutěži v Radvanicích patří i sněhuláci z balónků, které touží děti získat v samém závěru soutěže.