Krátké zprávy

Reportáže Pozvánky Rozhovory Soutěže Krátké zprávy Životospráva

Jak jste již byli informováni na Valné hromadě, náš svaz uzavřel s Oborovou zdravotní pojišťovnou zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví, Smlouvu o spolupráci v rámci programu Zdravý spolek 2015.

Jedná se o možnost refundace členského příspěvku ČSAR. Tento příspěvek může být refundován členovi ČSAR, který uhradil členský poplatek pro rok 2015, a který je pojištěncem OZP. Členské příspěvky (až do výše 500,- Kč) budou členům našeho svazu - pojištěncům OZP, proplaceny na základě předloženého potvrzení o zaplacení členského příspěvku. Příspěvek bude uhrazen na bankovní účet člena spolku (číslo účtu vyplňte na potvrzení).

A jak to celé zařídit?

Člen oddílu, který je zároveň pojištěncem OZP si vytiskne a vyplní přiložený formulář. Vyplněný a podepsaný formulář můžete předat Štěpánce Slámové na Radě oddílů (29. 11. 2015). Další možností je předání formuláře na na Žižkovském poháru, kde na stánku ČSAR bude žádosti vybírat Marcela Pikálková.

Poslední šancí je zaslat vyplněný formulář k orazítkování na adresu ČSAR (ČSAR, Atletická 100/2, 16017 Praha 6), ale nejpozději do konce listopadu, aby se vše ještě stačilo zařídit. Svaz dokument orazítkuje a vše za žadatele na pojišťovně vyřídí. Pojišťovna příspěvek proplatí na účet pojištěnce.

Krátké zprávy
16. Listopadu 2015

Milí tanečníci, ČSAR bude ve spoupráci s ČSTS vyhlašovat Sportovce roku 2015. Posledním započítaným závodem bude Žižkovský pohár.


Vyhlášení této soutěže pro kategorie Ž, J, B, A, DFJ a DFS se bude konat 6.12.2015 v Kroměříži na slavnostním galavečeru, který bude natáčet ČT. První tři páry/formace z těchto výše uvedených kategorií pojedou do Kroměříže a to i včetně trenérů.


Dopravu zajistí ČSAR, který objedná 2 autobusy. Na slavnostním vyhlášení budou tanečníci ve svých soutěžních kostýmech společně s vítězi tanečního sportu.
První z kategorie zatančí svou sestavu. Na parketu budou představeni i trenéři vyhlášených. Vzhledem k společensky významné události, prosíme o formální oblečení trenérů (oblek, šaty).


Ostatní soutěžní kategorie, které nepojedou na Moravu, budou vyhlášeny v průběhu večera na Žižkovském poháru 28.11.2015.

Podívejte se na průběžné pořadí párů a formací po soutěži v Říčanech:

Krátké zprávy
16. Listopadu 2015
Známe mistry světa v žácích a juniorech

Další závod ze série Mistrovství Světa proběhl o víkendu ve franzouském městečku Bourg en Bresse. Početná česká výprava zastoupená kluby Sokol Pražský, TASK Silueta Praha, Elvis Jihlava a KP Praha tentokrát nebyla tak úspěšná jako naše formace v Kazani.

V kategorii Junior tancovalo 39 párů z 12 zemí. Mezi 24 nejlepších juniorů, se prosadil pouze Lukáš Sláma a Anna Fořtová, kteří svým výkonem dosáhli na celkové 18. místo. Ostatní junioři se bohužel neprobojovali do čtvrtfinále a jejich účast se zastavila v opravném kole.

Dušan Valenta a Kateřina Žahourková tak obsadili celkové 27. místo a na 30. místě se umístili sourozenci Jiří a Marie Šubrtovi.

Mistrem světa se stal skvělý taneční pár Matej Matecko a Evelin Arh ze Slovinska.

V kategorii Žáci se podařilo probojovat do čtvrtfinále také jen jednomu českému páru. Matěj Lukeš a Veronika Šemberová vybojovali 24. místo. Ze 44 žáků a 13 zemí skončil Richard Zadák a Iveta Smoleňáková na 28. místě a Marek Špejtek a Eliška Musilová na 36. příčce. Zajímavostí byl hned dvojitý start zástupců Lybanonu.

Mistrem světa v žácích se stal Marty Delatorre a Opehélie Portillo z Francie.

Současně proběhl i Světový pohár kategorie B. Naším jediným zástupcem byl Martin Pikálek s Terezou Lukešovou, kteří ve světové špičce vytančili 26. místo z celkového počtu 35 párů z 10 zemí. Již tradičním vítězem této kategorie se stal Alen Mikic a Ana Silaj z Chorvatska.

Krátké zprávy
16. Listopadu 2015
Na Mistrovství Evropy zářily české formace

Kazaň je administrativním a kulturním centrem Tatarstánu a třetím největším městem v Rusku. Tato metropole se v neděli stala dějištěm Mistrovství Evropy dívčích formací senior a párových formací junior.

Mezi DFS startovalo celkem devět formací z pěti zemí. Formace ANGELS potvrdila svoji neporazitelnost a vytančila zlato! Náš svaz triumfoval, i když počet soutěžních formací nebyl vysoký, ale kvalita startujících byla naopak velmi vysoká.

V juniorských párových formacích reprezentovala ČR formace CZECH ONE, která vybojovala druhé místo! Soutěžilo sedm formací ze tří zemí. Vítězi se stali FORSAGE z Ruska.

V sobotu se ve stejné hale soutěžilo i o titul mistrů světa v juniorských dívčích formacích. I v této kategorii nás reprezentovali zástupci klubů TŠ Twist Říčany a TASK Silueta Praha. Do bojů o světové prvenství se zapojilo třináct formací z pěti zemí.
Do finále se z našich dostala jen formace z Říčan. Celkově páté místo si odvezla formace Madonna. Formace MYSTIQUE se musela spokojit se sedmou příčkou a dívky z formace ROYAL byly deváté. Zlato putovalo se skupinou PARTY GIRLS d o Maďarska.

Pořadatelé uspořádali skvěle organizovanou a úchvatnou akci ve stylu Universiády a o naše tanečníky bylo po celou dobu velmi dobře postaráno.

Děkujeme českým tanečníkům a jejich trenérům za skvělou reprezentaci!

Krátké zprávy
12. Listopadu 2015
Projekt ČSAR:  Učíme se být flexibilní a žít ve změnách

V roce 2015 Český svaz akrobatického rock and rollu zrealizoval projekt zaměřený na efektivní vzdělávání a rozvíjení potřebných kompetencí pro rozvoj akrobatického rock and rollu.

Vzdělávání bylo určeno pro trenéry, kteří připravují děti a mládež a pro porotce, kteří hodnotí významné soutěže v akrobatickém rock and rollu.

Účastníci vzdělávání byli seznamováni s praktickými zkušenostmi s novými pravidly WRRC i se specifiky rokenrolu v rámci ČR a KHK.

ČSAR se podařilo v roce 2015 rozšířit možnost školení a přesunout je blíže „k lidem“. Projekt Rozhodčí/porotci a trenéři rock and rollu v KHK-učíme se být flexibilní a žít ve změnách byl realizován za finanční podpory Královéhradeckého kraje.

Krátké zprávy
5. Listopadu 2015
Podzimní pohár starosty města Říčany

Podzimní sezóna v akrobatickém rokenrolu pokračovala v České republice v sobotu 24. října 2015 další z již tradičních soutěží, Pohárem starosty města Říčany.
Tato soutěž měla již svůj 15. ročník, soutěžící i diváci našli své zázemí ve sportovní hale Říčany, která je po své rekonstrukci důstojným místem pro konání takovýchto celodenních akcí.

Jako každý rok se v Říčanech sjeli malí i velcí tanečníci akrobatického rokenrolu a to z České republiky i ze zahraničí.
V párovém rokenrolu se soutěžilo v pěti kategoriích, od malých dětí až po kategorii „B“, kde již diváci viděli různě složité akrobatické prvky v sestavách jednotlivých soutěžních párů.
Formace se v Říčanech utkaly v sedmi kategoriích, své výkony předvedli s plným nasazením a zodpovědností za týmový výkon. Nechyběla dobrá nálada, radost kluků i holek z atmosféry soutěže i z toho, že organizátoři jim zajistili zajímavý doprovodný program formou stánků přímo v hale.

Podzimní sezóna soutěží v akrobatickém rokenrolu opět udělala rokenrol divácky lákavější, na každé soutěži je již standardem velkoplošná projekce, kde mohou diváci i soutěžící průběžně sledovat výsledky jednotlivých soutěžících párů i formací, průběžná pořadí v probíhajících kategoriích i doplňující informace o partnerech ČSAR, kteří dobrovolně a se zájmem o tento sport přispívají k jeho rozvoji.

V průběhu soutěže Český svaz akrobatického rock and rollu seznámil diváky i soutěžící s připravovaným vyhlášením celoroční soutěže Sportovec roku2015. Organizačně soutěž zajistil oddíl TŠ Twist Říčany s podporou města Říčany.

Krátké zprávy
5. Listopadu 2015
World Masters kategorie A v Moskvě

Souběžně se soutěží v Říčanech se konal i World Masters kategorie A v Moskvě.
Soutěž byla plná překvapení. Snad největším bylo hned čtyřnásobné umístění německých párů v první desítce a premiérový start japonského páru.

Do Moskvy jeli i čtyři zástupci z ČR. Dva z klubu Task Silueta a po jednom ze Sokola Kampa Praha a Sokola Pražského. Ze 38 párů se před branami 1. KO kola zastavil pár Tomáš PREDIGER a Marie DVOŘÁKOVÁ na 33. místě a Jiří JAKUBEC s Nikolou ZUNOVOU na 30. místě. Necelé 2 body dělily další český pár od postupu do dalšího kola. Marek DIVOKÝ a Lenka RICHTROVÁ tak vytančili 23. místo. Nejúspěšnějším českým párem byl Lukáš FÜRST a Alžběta SLÁMOVÁ, kteří se ve 2. KO kole utkali s vítězi celé soutěže a to jim bohužel zavřelo dveře do finálového večera.
Celkově obsadili krásné 9. místo.

Vítězi celé soutěže se stali Fabien ROPRAZ  a Ioulina IOUDINA ze Švýcarska.

Krátké zprávy
26. Října 2015
Podzimní pohár Sokola Jinonice 2015

Podzimní sezóna v akrobatickém rokenrolu přináší každý víkend zajímavou soutěž i v České republice.

Nejinak tomu bylo i v sobotu 17. října 2015. Do Prahy se tentokrát sjeli tanečníci a tanečnice z Maďarska, Slovenska i České republiky na hezky organizovanou tradiční soutěž Podzimní pohár Sokola Jinonice.
Hala v Bellušově ulici na Praze 13 poskytla zázemí pro soutěžící, trenéry, rozhodčí i diváky a od rána až do večera zde zněl rokenrol. Zastoupeny byly v pohárové soutěži kategorie děti, žáci, „C“, dívčí formace děti, malé formace děti, malé formace junior i malé formace senior. V nominační soutěži se utkali tanečníci z kategorií „B“, dívčí formace junior, dívčí formace senior, junior formace, senior formace. Každý sportovní výkon na parketu byl po zásluze oceněn, akrobatický rokenrol je krásný a současně opravdu náročný sport, za každou sestavou jsou hodiny tvrdého tréninku, pilování detailů a hledání vlastního originálního projevu.

Na vítěze čekaly krásné poháry, medaile i ceny od sponzorů.
Organizačně soutěž zajistil oddíl RRC Domino TJ Sokol Jinonice.

Krátké zprávy
22. Října 2015

První podzimní Světový pohár žáků, juniorů a kategorie B se konal v kongresovém centru rakouského města Villach.

Sešlo se zde na dvě stovky tanečních párů ze 13 států.
Náš svaz zde měl zástupce ze tří klubů a to TŠ Twist, Task Silueta a Sokol Pražský. Podrobnou reportáž ze sobotních závodů připravuje Zdeněk Polc. V žácích opět zvítězil francouzský pár DELATORRE Marty - PORTILLO Ophélie, v kat. B Chorvaté MIKIC Alen - SILAJ Ana a do Maďarska opět pohár vítězů kategorie junior přivezl pár KIRÁLY Ádám - CZETL Fanni.

Krátké zprávy
21. Října 2015
12. ročník Letenského poháru

Do Prahy se opět sjeli nejlepší tanečníci a tanečnice v akrobatickém rock and rollu.
Mezinárodní soutěž v tomto krásném dynamickém a současně ladném sportu se těšila srovnatelné pozornosti jako zápas ve fotbale ČR – Turecko, který v tu samou dobu probíhal jen pár desítek metrů dál od haly Královka, na stadionu pražské Sparty.
Závěrečný ohňostroj nad Letnou tak byl oslavou nejen fotbalu ale i rokenrolu.

Po celý den probíhal přenos ze soutěže na internetové televizi PlayoTV, večerní hlavní finále natáčel i tým České televize. Atmosféru i výkony rokenrolových tanečníků budou moci diváci shlédnout opět v pořadu Svět rokenrolu, který pravidelně vysílá ČT.

Účast na 12. ročníku Letenského poháru přijalo 12 významných mezinárodních porotců a měli nelehkou práci.  Nová pravidla WRRC (světová rokenrolová konfederace) se již rok prověřují na jednotlivých soutěžích po celém světě, důslednost a přesnost se vyžaduje od každého porotce při hodnocení každého jednotlivého tanečního páru i při hodnocení každé formace.

A sportovců se na této soutěži představilo opět více než vloni, 470, jako každý rok patří Letenský pohár k nejatraktivnějším soutěžím v podzimní části závodní sezóny v rokenrolu v Evropě.
Přijeli se svými trenéry a příznivci z Polska, Ruska, Ukrajiny, Norska, České republiky, Slovenska, Chorvatska, Rakouska a Maďarska.
V párovém rokenrolu se představily kategorie děti, žáci, junioři, kategorie „B“ i mistrovská kategorie „A“. Dívčí formace soutěžily v kategoriích DFJ, DFS, MDFJ a MDFS.

Vybavení nové sportovní haly, audiovizuální projekce i komentátorské výkony Tomáše Matušky a Kryštofa Kunce zaujali diváky a vytvořily výbornou atmosféru pro soutěžící.
Odměnou všem příznivcům rokenrolu byla after party, která se konala po skončení soutěže také v Praze, na Vinohradské třídě.

Organizačně soutěž Letenský pohár zajistil oddíl TASK Silueta Praha.

Krátké zprávy
12. Října 2015
Předchozí 1 5 6 7 8 9 10 11 12 16 Další