Krátké zprávy

Reportáže Pozvánky Rozhovory Média Krátké zprávy Životospráva
Žižkovský pohár a VELKÁ CENA SOKOLA 2016

Sportovní hala Na Balkáně na Praze 3 přivítala v sobotu 26.listopadu 2016 již 6. ročník soutěže VELKÁ CENA SOKOLA a Žižkovský pohár v akrobatickém rokenrolu. Poslední domácí soutěž v závodní sezóně 2016 umožnila tanečníkům i tanečnicím pokusit se získat cenné body do celoročního žebříčku a vylepšit si tak ještě své celkové pořadí v soutěži Sportovec roku. Soutěžilo se v 5 kategoriích párového rokenrolu a ve 4 kategoriích dívčích formací.  Soutěž se konala ve spolupráci s Českým svazem akrobatického Rock and Rollu,  Prahou 3 a Českou obcí sokolskou. Kromě účastníků z České republiky se na soutěži představili i zástupci tanečního sportu z Polska i Slovenska. Organizačně soutěž zajistil oddíl TJ Sokol Kampa Praha.

Krátké zprávy
1. Prosince 2016
„ROČENKA“ patří k rokenrolu

Na Žižkovském poháru je ta pravá příležitost doplnit si svou sbírku sportovních úspěchů o rokenrolovou „ROČENKU 2015“. Soutěžní sezóna roku 2016 pomalu vrcholí a na sobotní soutěži Velká cena Sokola - Žižkovský pohár 2016 budou moci taneční páry i jednotlivé formace svými výkony ještě zasáhnout do umístění v celoročním žebříčku SPORTOVEC ROKU 2016 ve své soutěžní kategorii. Kdo již má doma ve své knihovničce vedle jednotlivých diplomů a medailí z rokenrolu svou „ROČENKU 2015“, otevře ji a najde své jméno v tabulkách SPORTOVCE ROKU v kategorii, ve které v roce 2015 soutěžil. Připomene si Mistry republiky, úspěchy českého rokenrolu v zahraničí: na Mistrovstvích světa i Evropy, na Světových pohárech. A bude se těšit na bilanci toho roku letošního. Na jaře se opět tanečníci, tanečnice, trenéři i rodiče dočkají dalšího vydání ROČENKY ČSAR, tentokrát s přehledem toho, co se v rokenrolu dělo v roce letošním, tedy v roce 2016.
Každý sportovec soutěží nejen s ostatními ale i sám se sebou. V hlavě běhá myšlenka „Když poctivě trénuju a snažím se, můžu být s letošní sezónou spokojený/spokojená?“  Dokázali jste v celoročním žebříčku poskočit o nějakou tu příčku? Nebo si udržet své celkové pořadí? Když otevřete Ročenku z roku 2015, budete vědět, jak jste na tom byli vloni.
A ještě zajímavější to bude, až budete za pár let prohlížet Ročenky z jednotlivých let, kdy jste soutěžili a byli součástí té rokenrolové rodiny na soutěžích. A budete se moci i zpětně pochlubit svými umístěními a úspěchy i tím, že když jsme my tancovali v „žácích“ tak ten rok vyhrál Matěj Lukeš s Veronikou Šemberovou. A taneční pár Jan Haupt a Martina Metlická tady na té fotce získali titul Mistr ČR v té nejvyšší kategorii „A“. A my s nimi závodili ve stejné hale, tleskali jsme jim při jejich finálové taneční i akrobatické sestavě a opravdu je znali. A třeba snili, že za pár let, když budeme poctivě trénovat, tak si zazávodíme v „áčkách“, budeme také skákat to dvojné salto nebo jinou akrobu, jejíž provedení v sestavě dnes obdivujeme u těch dnešních „Áček“. Anebo, že vymyslíme a zvládneme podobně zajímavou choreografii v DFS jako mistryně světa i Evropy z roku 2015 tanečnice z formace Angels.

Krátké zprávy
25. Listopadu 2016
Z juniorského Mistrovství světa přivážíme 10. místo

V sobotu 19.11.2016 a v neděli 20.11.2016 se v ruské Soči uskutečnily poslední soutěže ze série Mistrovství světa. V juniorské kategorii párového rokenrolu se nejlépe prosadil pár MARTIN RŮŽIČKA - JOHANKA MARKOVÁ z Kolbdance, kteří obsadili krásné 10. místo. Další čeští zástupci pak obsadili 23. místo LUKÁŠ SLÁMA - ANNA FOŘTOVÁ ze Sokola Pražského a 25. místo patří páru MILAN HOJDA - KATEŘINA KARBANOVÁ z klubu TASK Silueta Praha. Juniorský titul si odvezl pár CZANIK László - DOBAY Dóra z Maďarska.
V kategorii  Žáci nejlepší česká dvojice skončila svoji pouť již ve čtvrtfinále. 21. místo patří páru MARTIN LEDL - KATEŘINA VRABCOVÁ opět z Kolbdance, 23.místo si vytancoval pár MATĚJ LUKEŠ - VERONIKA ŠEMBEROVÁ z TASK Silueta  a 26. místo si odvezl do klubu Elvis Jihlava pár MAREK ŠPEJTEK - ELIŠKA MUSILOVÁ. Zlato opět získal francouzský pár DELATORRE Marty - PORTILLO Ophélie.
V kategorii B se na Světovém poháru představil pár KAREL MICHALIČKA - NELLY PACOURKOVÁ z Kolbdance, který po chybě skončil na 27. místě. Tuto kategorii zcela ovládl ruský pár SAMOYLOV Konstantin - GUSAROVA Anastasia, kteří jsou nyní právem zcela neporazitelní.
V neděli se uskutečnilo Mistrovství světa párových juniorských formací. Jediná česká formace CZECH MACHINE z Elvis Jihlava obsadila 11. místo. Vítězi se v této kategorii stali Slovinští BRILJANTINA TEENS.
Všem účastníkům gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci ČSAR.

Krátké zprávy
22. Listopadu 2016
Medaile i ze Schaffhausenu!

O víkendu 11. a 12. 11. 2016 se sešli světoví tanečníci ve švýcarském Schaffhausenu na Mistrovství světa, Mistrovství Evropy a Světovém poháru v rokenrolu a boogie-woogie. A Češi si zase odvezli medaile!
V sobotu, kdy byla klání v boogie-woogie(B-W), zastupoval Českou republiku oddíl TŠ Twist Říčany. Ačkoliv byla česká formace po prvém kole čtvrtá, odsunula je porota nakonec ve finále na páté místo na Mistrovství světa. I tak prokázali tanečníci, že se nové kategorie obávat nemusí. Finský porotce, který neměl v soutěži finské zástupce, dával Dynamite Boogie v každém kole na první místo.
V kategorii B-W senior nás zastupovali manželé Jiří a Zuzana Boháčkovi. A i když nastupovali takřka bez znalosti nových pravidel, nebyli poslední, ale 21. z 23 párů.
     Neděle patřila rokenrolu.  Dívčí formace bojovaly o titul mistrů Evropy a žákovské s juniorskými páry o Světový pohár (SP).
Formace Madonna, Queen a Mystique se dostaly do semifinále rovnou, Diamonds  z opravného kola. Právě choreografie Siluety Praha "Rocky" jim pomohla k celkovému 11. místu.
Do finále se dostaly kočky z Madonny,  Chaplinové z Queen (obě z TŠ Twist Říčany) a letušky z Mystique (Silueta Praha).
Měsíc čerstvé vicemistryně světa Madonny, přestože postupovaly vždy nejlépe z ČR a na medailových místech, fatálně zkazily. Získaly tak 6.místo.  S lehkostí a přesností tančící formace Mystique si vytančila čtvrté místo. A Queen nakonec získaly nádherné bronzové medaile! Zaslouženě. A to přesto, že patřily věkem k mladším formacím. Mistrem světa se staly Little Lady z Ruska.
Zajímavé je, že se do finále nedostaly Maďarky, ale naopak Polky. 
Dobré jméno českému rokenrolu udělali i Lukáš Sláma - Anna Fořtová ze Sokola Pražského v juniorské kategorii párového rokenolu. Z opravného kola postupovali jako první, ale nakonec jim po vyrovnaném výkonu porotci neumožnili tančit dále a tak zbylo 23.místo. I tak to nebyla špatná generálka na Mistrovství světa v Rusku. 
V kategorii žáků jsme měli také český taneční pár: Martin Hátle  - Veronika Poláková ze Siluety Praha. I když ve světovém klání zatím získávají zkušenosti, jejich výkon byl dobrý a získali 29.místo.
Všem zúčastněným českým reprezentantům gratulujeme.

Krátké zprávy
18. Listopadu 2016
Královéhradecký kraj – WHITE CUP 2016

Již třetím rokem se sportovci z České republiky i okolních zemí a také příznivci akrobatického rokenrolu vydali do Královéhradeckého kraje, kde proběhl další úspěšný ročník mezinárodní soutěže WHITE CUP 2016.  Soutěž v Radvanicích se konala v rámci projektu MČR a významné soutěže v akrobatickém rock and rollu v KHK - okno rokenrolu, který je realizován za finanční podpory Královéhradeckého kraje.
Rokenrol si v krásném prostředí Radvanic našel již své místo a všechny organizátory těší, že vzniká další krásná tradice. V párovém rokenrolu se startovalo ve všech šesti kategoriích, takže bylo možné vidět taneční i akrobatické umění od malých dětí až po mistrovské rokenrolové páry. I v dívčích formacích se představily tanečnice různých věkových kategorií, od dětí, přes juniorky až po seniorky.
V dětské kategorii párů se do finále probojovaly taneční páry ze tří zemí: z Polska, Slovenska i z České republiky. A tak se bylo na co dívat, když se malí tanečníci snažili předvést to nejlepší, co dokážou, aby zaujali porotu a získali šanci získat trofeje nejvyšší na stupních vítězů. Zlaté medaile symbolicky ve tvaru sněhových vloček si nakonec odvezl polský pár Tomasz Mróz a Jagoda Czapik.

Krátké zprávy
12. Listopadu 2016
Pracovní seminář Radvanice - Rokenrol v KHK

V pátek 4. listopadu 2016 se konal druhý plánovaný seminář na téma Odborné kompetence a sociální práce s mládeží v rokenrolu pro trenéry i pro rozhodčí akrobatického rokenrolu v Radvanicích. Pracovní seminář uspořádal Český svaz akrobatického Rock and Rollu za podpory Královéhradeckého kraje. Z připravených témat diskusi přítomných rozpoutala např. témata: odpovědnost trenéra, nestranný přístup rozhodčího/porotce, zajištění objektivity s prvky subjektivního hodnocení, komunikace rozhodčích s trenéry a sportovci v průběhu soutěže. Seminář byl hodnocen jako přínosný, za praktické označili účastníci i to, že se termín vzdělávání pro trenéry a rozhodčí koordinuje s termíny soutěží, aby se šetřil čas těch, kteří se ve volném čase věnují práci s mládeží a mají dost nabité osobní plánovače.

Krátké zprávy
26. Prosince 2016
Mistrovství světa kategorie A - Češi získali 4. a 10. místo

Českou republiku v nejvyšší kategorii A párového rokenrolu na Mistrovství světa v Moskvě reprezentovaly v tomto roce tři taneční páry. Ve sportovním stadiónu Lužniki v sobotu 29.října 2016 startovalo 40 párů ze 20 zemí, včetně nových států jako je Austrálie, Peru, Senegal či Guinea s Moldávií.
Nejúspěšnější z české reprezentace byl taneční pár VÍTĚZSLAV HORÁK - SANDRA CHUDOMSKÁ ze Sokola Pražského, který vybojoval skvělé 4. místo. Ze stejného klubu se do semifinále probojoval i další pár MAREK DIVOKÝ - LENKA RICHTROVÁ, kteří získali 10. místo. Na 27. místě skončil pár VILIBALD PROKOP - LUCIE MAŠKOVÁ z klubu Elvis Jihlava.
Titul mistrů světa si zaslouženým výkonem odvezl polský taneční pár Jacek Tarzylio a Anna Miadszielec.
Velké poděkování za skvělé výsledky patří všem párům české reprezentace i trenérům v čele s legendárním trenérem Františkem Večeřou.

Krátké zprávy
1. Listopadu 2016
Pohár starosty města Říčany 2016

Akrobatický rokenrol má mnohaletou tradici i ve středočeském městě Říčany. V sobotu 22.října 2016 toto město hostilo již 16.ročník mezinárodní soutěže v tomto krásném dynamickém tanečním sportu – Pohár starosty města Říčany.

Za účasti 4 zemí se sjelo v sobotu do Říčan více než 450 tanečníků a tanečnic. V náročném celodenním programu se soutěžilo v 5 kategoriích párového rokenrolu, uprostřed podzimní soutěžní sezóny se představili sportovci kategorie Děti, Žáci, Junioři, kategorie C i kategorie B. Formace zastupovalo dokonce 6 soutěžních kategorií. Rychlý sled základních kol vystřídaly finálové boje o umístění na stupních nejvyšších.

V kategorii Dívčí formace junior (DFJ) si vítězství zaslouženě  14 dní po Mistrovství světa  vybojovala formace Madonna z TŠ Twist Říčany, která potvrdila svou formu a dělá i nadále čest získanému titulu vicemistryň světa. V náročné kategorii párových formací se na soutěži přestavily dokonce 4 soutěžní týmy: Inspiration, CZECH ONE, Czech Machine, i polský zástupce Star Wars.

Organizačně soutěž zajistil oddíl TŠ Twist Říčany.

Krátké zprávy
24. Října 2016
Světový pohár Graz -česká výprava byla malá, ale o to úspěšnější!

Další ze soutěží Světového poháru v akrobatickém rokenrolu byla na programu v sobotu 5.10.2016 v Rakousku. V pátek ráno vyrazila výprava české reprezentace se třemi páry a jejich trenéry směr Štýrský Hradec ( Graz ), kde se další den konal Světový pohár kategorie B a nejvyšší kategorie A. Graz je druhé největší město Rakouska a tak si sportovci udělali čas i na večerní procházku historickým centrem města, které je zapsáno na seznam Světového dědictví UNESCO.
V sobotu ráno začínala samotná soutěž, páry se zaprezentovaly, nahlásily akrobatické koeficienty svých sestav a začaly se připravovat na svá první soutěžní kola. O první překvapení se postaral v kategorii B párového rokenrolu Jakub Chvátal a Kateřina Rohanová ze Sokola Kampa Praha. Po prvním kole si bezchybnou sestavou zajistili postup do čtvrtfinále. Ve čtvrtfinálové sestavě se ještě oba více roztančili a dodali si sebevědomí. Právě díky tomu se dokázali probojovat do večerního semifinále. Tam svůj výkon potvrdili a získali krásné 11. místo. Do finále jim ještě schází obtížnost akrobatických figur, ale již dnes jistě jejich trenéři Petr Slabý a Barbora Štěchová vymýšlí další navýšení koeficientu. Z celkového počtu 31 párů je to velký úspěch. Vítězem celé kategorie B se opět stal ruský pár Samoylov Konstantin a Anastasia Gusarova.
V kategorii A měla Česká republika radost z úspěšně zvládnutých akrobatických sestav prvního kola svých reprezentantů.  Páry ze Sokola Pražského Marek Divoký a Lenka Richtrová se tak do dalšího kola protančili ze 3. místa a Vítězslav Horák a Sandra Chudomská ze 2. místa. Ve čtvrtfinále již startovaly i nasazené páry a tak trenéři František Večeřa a Štěpánka Slámová ani doufali, že se oba páry probojují do semifinále. Oba páry však předvedly celému světu, proč je česká škola tak dobrá. Odskákaly akrobatické prvky s čistotou a soutěžní sestavu doplnily o kvalitní tanec. Pro Marka s Lenkou bylo vysněné semifinále maximum. Díky skoro o 20 bodů nižším koeficientem neměli možnost zasáhnout do boje o finále. A 12. místo je velkým úspěchem pro tento taneční pár. Pokud zopakují stejný výkon za 14 dní na mistrovství světa, jistě i oni přidají na náročnosti své akrobatické sestavy. Víťa se Sandrou mají naopak svůj bodový limit na maximální hranici bodování akrobatických sestav. Jenže do sedmičlenného finále se chtělo probojovat hned 10 skvělých párů, které běžně patří do finále. Tentokrát měli čeští reprezentanti obrovské štěstí a po dobře zvládnuté semifinálové sestavě postupovali do finále ze 4. příčky. „Černý Petr“ tentokrát vyšel na úřadující Mistry Evropy. Právě pár Kondrashin - Kozlová i přes čistě zajetou sestavu nepřesvědčil porotu a skončil na 8. nepostupovém místě. Jen o místo níže celkově skončil úřadující Mistr světa, pár Cerutti - Galvézová. Ve finále se vždy začíná krokovkou. Víťa a Sandra ji ještě nemají úplně zažitou a tak jejich výkon stačil ,,pouze‘‘ na 4. místo. V akrobatické části oba udělali několik drobných chyb a to je celkově posunulo na celkové 5. místo. Zlato tentokrát získal pár z Polska Jacek Tarczylo a Anna Miadszielec, který  vyhrál i celou sérii soutěží Světového poháru. Soutěže se zúčastnilo 31 párů a nutno podotknout, že se Češi předvedli ve skvělé formě.
Děkujeme celé české reprezentaci. Po návratu ze soutěže, vyjádřil uznání reprezentantům i předseda Českého svazu akrobatického Rock and Rollu, Jiří Hais, SMS zprávou v tomto znění: Děkuji, že jste po létech opět dostali český akrobatický rock and roll na trůn světa.

Krátké zprávy
18. Října 2016
Podzimní pohár Sokola Jinonice 2016

V sobotu 15.10.2016 se konal již 13. ročník soutěže v akrobatickém rokenrolu Podzimní pohár Sokola Jinonice. Tentokrát se soutěž vzhledem k rekonstrukci sportovní haly na Praze 13 přesunula do sportovní haly v Berouně a soutěžící i diváci si vyzkoušeli zase trochu jiné prostředí.

Poprvé v podzimní sezóně měli příležitost tanečníci a tanečnice z nejmladší dětské kategorie předvést jak se přes léto připravovali a co již v akrobatickém rokenrolu dovedou.  A to dokonce ve třech kategoriích – páry Děti, malé dívčí formace Děti i dívčí formace Děti.

Celkově se soutěže zúčastnili tanečníci a tanečnice ve 4 kategoriích párového rokenrolu (Děti, Žáci, kategorie C a kategorie B) a v 8 kategoriích rokenrolu formací.

Potěšující byla účast dokonce tří párových formací v kategorii Junior formace. A to včetně formace CZECH ONE, která v roce 2015 přivezla z Mistrovství Evropy stříbrné medaile a i zde na Podzimním poháru Sokola Jinonice předvedla nejlepší výkon a po zásluze zvítězila.
Organizačně soutěž zajistil oddíl RRC Domino TJ Sokol Jinonice.

Krátké zprávy
17. Října 2016
Předchozí 1 5 6 7 8 9 10 11 15 19 Další