Krátké zprávy

Reportáže Pozvánky Rozhovory Média Krátké zprávy Životospráva
INFORMACE ZDE – EUROPEAN CHAMPIONSHIP ROCK AND ROLL

Mezinárodní soutěž „Mistrovství Evropy a Letenský pohár 2017“ se blíží, bližší informace k této největší akci rokenrolu v Česku nalezlete zde na stránkách Českého svazu akrobatického Rock and Rollu.

Místo konání - kde je sportovní hala Královka, denní harmonogram - kdo kdy během dne soutěží, a mnoho dalších užitečných informací si můžete přečíst na webové stránce soutěže 

MISTROVSTVÍ EVROPY V AKROBATICKÉM ROCK AND ROLLU FORMACÍ A LETENSKÝ POHÁR - 2017

 Díky podpoře Hlavního města Prahy mohou děti do 15 let navštívit tento svátek tanečního sportu ZDARMA a užít si nezapomenutelnou atmosféru bojů o titul Mistryň Evropy, fandit čtyřem českým týmům v silné mezinárodní konkurenci i obdivovat celý den zajímavý doprovodný program. Pokud jste tuto vstupenku nedostali na základní škole, na festivalu sportu, či jinde, může dítě přijít rovnou v sobotu 7. října 2017 do sportovní haly Královka a dostane ji u vstupu.

Krátké zprávy
12. Září 2017
DVOJÍ FINÁLOVÁ ÚČAST NA MISTROVSTVÍ SVĚTA DÍVČÍCH FORMACÍ SENIOR

V sobotu 23.9. 2017 se konalo v Budapešti Mistrovství světa dívčích formací senior a Světový pohár žáků, juniorů a kategorie B. Do bojů o titul nominoval Český svaz akrobatického rock and rollu tři nejlepší formace ČR proti dalším 21 formacím z 11 zemí. Nejlépe z Čechů se na skvělém 5. místě umístila formace Angels. Hned další finálové 6. místo vybojovala formace Louis XIV. Třetí česká formace Czech Ladies se po chybě zastavila v semifinále a obsadila 9. příčku. Titul mistrů světa vyhrála ruská formace Charm.
V Maďarsku se skvěle předvedl i párový rock and roll. V kategorii B se již může partnerka vyhazovat do výšky a různě obtáčet kolem osy partnera, ale nesmí ještě skákat salta. Česká dvojice Jakub Chvátal a Kateřina Rohanová v těžké konkurenci ruských, maďarských a dalších špičkových párů vytančila skvělé 9. místo. Zvítězil ruský pár MELNIK Vladislav a SHURILOVA Daria.
V juniorské kategorii do 17ti let se nejvíce dařilo páru Václav Bašta a Eliška Volfová, kteří se z celkového počtu 54 párů probojovali na 10. semifinálové místo. Zlato získal maďarský pár CZANIK László - DOBAY Dóra.
V žácích se do osmifinále prosadil pouze Daniel Menšík a Nela Šedová, kteří nakonec získali 40. místo ze 79 žákovských párů. Jasným vítězem se stal MANZHOS Maksym a SHAMRAI Oleksandra z Ukrajiny.
Celkem se v Budapešti prezentovalo 60 českých sportovců se svými terenéry, kteří si zaslouží velký dík za skvělou reprezentaci našeho sportu v zahraničí.
Děkujeme a gratulujeme!

Krátké zprávy
26. Září 2017
SUPER SPORT - ROKENROL UPOUTAL NA SPORŤÁČKU DĚTI I RODIČE

V sobotu 9. září 2017 v pražském sportovním areálu Hamr na stanovišti 22 byl celý den vidět i slyšet akrobatický rock and roll v celé své kráse. Český svaz akrobatického rock and rollu na festivalu sportu pro děti SPORŤÁČEK již několikátým rokem představuje, co může tento moderní sport nabídnout. Barevné kostýmy, možnost skákat a vlnit se v rytmu rokenrolu, zvedačky, i smích a dobrá nálada současných tanečníků lákaly kluky i holčičky.

  

Rodiče se svými dětmi si na Sporťáčku zkoušely různé sporty, aby se děti mohly projevit, co se jim líbí a na jaký sportovní kroužek by chtěly začít chodit. Stanoviště rokenrolu zažilo živé diskuse rodičů s trenéry o tom, kde se v Praze rokenrol trénuje, od kolika let se dá tento sport začít, kdy jsou nábory, jak často se trénuje, kde všude jsou závody, kolik rokenrol stojí, jaké vybavení dítě potřebuje, co boty, kostýmy, … Padal jedna otázka za druhou. Rodiče zpovídaly i děti, které již rokenrol dělají a předváděly tento sport na Sporťáčku, zajímalo je, jak je to baví, jak se k rokenrolu dostaly, od kolika let ho dělají, jak to zvládají se školou, zda stíhají i něco jiného-třeba zajít s kamarády do kina nebo na zmrzlinu. V závěru dne zahajoval akrobatický rock and roll sérii vystoupení na hlavním podiu festivalu. A překvapil moderátory i diváky. Byla to opravdová show tak, jak jí umí jen rokenrol – zvedačky, rotační figury, pózy, rokenrolový kop v opravdu svižném tempu. 25 tanečníků akrobatického rock and rollu zaplnilo celé podium, od malých dětí až po velké a zkušené sportovce, ruku v ruce kluci i holky. Nikdo z diváků nezůstal bez hnutí. Závěrečná děkovačka mluvila za vše. To je akrobatický rock and roll.

   

  

   

   

  

  

  

  

  

  

  

Krátké zprávy
10. Září 2017
PRAHA SE CHYSTÁ NA NEJVĚTŠÍ AKCI ROKENROLU V ČESKU

Tisková zpráva: Mistrovství Evropy se blíží. Do Prahy se sjedou špičky akrobatického rokenrolu. 7. října sportovní hala Královka bude hostit největší mezinárodní rokenrolovou událost v České republice. Na tanečním parketu proběhne Mistrovství Evropy kategorie Dívčí formace junior.
„Česko budou reprezentovat čtyři týmy. Z klubu TASK Silueta Praha se předvede formace Mystique a Fresh a z tanečního klubu TŠ Twist Říčany se představí formace Madonna a Queen. Kromě našich závodnic očekáváme i účast zahraničních týmů. Předpokládaná účast je dvacet pět formací z deseti evropských zemí,“ uvádí Jiří Hais, předseda Českého svazu akrobatického Rock and Rollu.

V rytmu rokenrolu bude probíhat celá sobota. „Kromě formací se samozřejmě předvedou i nejlepší páry evropského akrobatického rokenrolu, které budou závodit ve všech kategoriích. Nejvyšší kategorie A je nominační a závodníci zde budou bojovat o postup na Mistrovství světa 2017, které se bude v prosinci konat ve francouzském Lyonu,“ dodává Jiří Hais.
Závodů se zúčastní závodníci z Ruska, Polska, Maďarska, Německa a dalších evropských států.

Začátek akce je naplánován na deset hodin,
velké finále, ve kterém se utkají nejlepší sportovci,
bude začínat v 19 hodin.
Adresa místa konání je Nad Královskou oborou 1080/51, Praha 7-Bubeneč.
Rezervace vstupenek a více informací naleznete na www.rokenrol.cz

Organizátorem závodů je TASK Silueta Praha a Český svaz Akrobatického Rock and Rollu.
Akce probíhá za podpory MČ Praha 7 a Magistrátu hlavního města Prahy.

                            

Krátké zprávy
1. Září 2017
PRACOVNÍ SEMINÁŘ - ZAČÍNAJÍCÍ TRENÉŘI - PROJEKT VZDĚLÁVÁME SE V KHK

Na konci léta v období soustředění se konal 23.a 24.8. 2017 v penzionu Roskar v Náchodě dvoudenní seminář pro začínající trenéry akrobatického rock and rollu. Český svaz akrobatického Rock and Rollu zorganizoval tuto vzdělávací akci v rámci projektu Porotci/rozhodčí a trenéři rock and rollu - vzděláváme se v KHK (17SPT07-0005) aby motivoval tanečníky uvažovat o roli trenéra a mít perspektivu i po skončení vlastní závodní kariéry. Účastníci se seznámili s povinnostmi trenérů při trénincích, soustředěních i při soutěžích, které z pozice jejich svěřenců zcela neznali nebo si je neuvědomovali. Nejvíce dotazů od účastníků bylo na způsoby přechodu z doby, kdy je mladý trenér student a škola se s volným časem kloubí docela dobře, do období, kdy začne pracovat a má kloubit práci a požadavky zaměstnavatele s trénováním. Účastníci se shodli, že tyto semináře jsou pro tanečníky důležité, aby se uměli dostatečně zodpovědně rozhodovat, jak chctějí aby jejich život vypadal za pár let, když dětství a dospívání věnovali soutěžení a vlastním tréninkům.

Krátké zprávy
29. Prosince 2017
AKROBATICKÝ ROKENROL ZAŽIJETE JIŽ BRZY NA FESTIVALU SPORTU PRO DĚTI

Opět se blíží konec prázdnin a již třetím rokem chystá akrobatický rokenrol spoustu zajímavostí pro děti a jejich rodiče na SPORŤÁČKU 2017 v Praze. Přijďte si i vy zaskákat na trampolíně, zkusit rokenrolový kop či v držení zkušeného trenéra otočit svoje první salto či zvedačku. Koukejte, poslouchejte, sáhněte si, zkuste si – to je akrobatický rokenrol. V sobotu 9.září se celý den ve sportovním areálu Hamr v Bráníku budou představovat sporty, které mohou děti něčím výjimečným zaujmout. Sporty, které rodičům nabízejí zdravé trávení volného času jejich dítěte v dobré partě i možnost využít svůj talent a vztah k pohybu a hopsání. A k nim rozhodně akrobatický rokenrol patří. Taneční sport s prvky akrobacie v moderním dynamickém rytmu rokenrolu. Děti z pražských oddílů, které již v akrobatickém rokenrolu soutěží i starší rokenroloví tanečníci, s mnoha významnými úspěchy na světových soutěžích Vám celý den budou předvádět to nejlepší z tohoto sportu.

Krátké zprávy
15. Srpna 2017
ČESKÝ TANEČNÍ PÁR POSTOUPIL AŽ DO FINÁLE NA SVĚTOVÝCH HRÁCH

Marek Divoký a Lenka Richtrová získali v akrobatickém rock and rollu nádherné 6.místo pro Českou republiku na Světových hrách 2017. Cesta k finálovým bojům byla opravdu náročná, kvalifikaci, první kolo i semifinálové boje zvládli tito dva tanečníci více než dobře a ve finále této náročné taneční disciplíny se zařadili k těm nejlepším, konečné 6. místo je velkým úspěchem pro český akrobatický rock and roll. ČSAR gratuluje tomuto tanečnímu páru a děkuje za vzornou reprezentaci.

Krátké zprávy
30. Červenece 2017
DNES NA PROGRAMU SVĚTOVÝCH HER – AKROBATICKÝ ROCK AND ROLL

V sobotu 29.7.2017 probíhají boje o medaile na Světových hrách také v tanečním sportu. A tedy na programu je i akrobatický rock and roll. Čeští reprezentanti Marek Divoký a Lenka Richtrová jsou odhodláni ukázat kvalitu české školy akrobatického rock and rollu a svést boj o co nejlepší umístění v této náročné taneční disciplině.
18:00 kvalifikace (akrobatický rock and roll)

18:45 první kolo (akrobatický rock and roll)

19:25 semifinále (akrobatický rock and roll)

20:10 finále (akrobatický rock and roll)
Přejeme hodně úspěchů a držíme palce.

Sledujte: Světové hry - program soutěžního dne 29.7.2017

Krátké zprávy
29. Červenece 2017
ZAČÍNAJÍ SVĚTOVÉ HRY  2017 POLSKO,WROCLAW

 

I akrobatický rock and roll je jednou z disciplín olympiády neolympijských sportů Světových her 2017. A proto taneční pár kategorie „A“ Marek Divoký a Lenka Richtrová jsou hrdými členy Czech Teamu a spolu s ostatními sportovci z České republiky jsou připraveni předvést své maximum právě na této soutěži.

Více informací naleznete na:
www.olympic.cz/wroclaw2017

www.theworldgames2017.com

 Podle oficiálního prohlášení Českého olympijského výboru

Czech Team pojede na Světové hry pro medaile.
S několika šancemi na medaile pojedou čeští sportovci na jubilejní desáté Světové hry, které bude od 21. do 30. července hostit polská Vratislav. Výprava pod hlavičkou Českého olympijského týmu čítá 67 reprezentantů. Česká republika historicky vybojovala na Světových hrách 40 cenných kovů, z toho devět zlatých, z posledních her v kolumbijském Cali před čtyřmi lety si přivezla dvě stříbra a bronz. Premiéru s českou účastí budou mít tentokrát florbal a bojové umění muaythai.
Na cenný kov, dokonce ten nejcennější, myslí in-line hokejisté, kteří byli před čtyřmi lety třetí, o medaili chtějí bojovat také florbalisté, kteří mají ve skupině i silné Finy, úřadující mistry světa. V druhé, silnější skupině je také největší favorit Švédsko. Český tým se ale chce ukázat i proto, že příští rok je mistrovství světa v České republice.
Obhajovat stříbrnou medaili z Cali bude tanečník Jakub Mazůch, tentokrát ale s novou partnerkou Terezou Vodičkovou. Dosavadní Mazůchova partnerka Michaela Gatěková, účastnice populární televizní soutěže Star Dance, je jejich trenérkou. Tři roky nesoutěžil, pracoval jako kouč, ale se svou svěřenkyní Vodičkovou se dali profesně dohromady kvůli Světovým hrám. Ambice mají nejvyšší, vždyť Mazůchovi se před čtyřmi lety v Cali dostalo potlesku fanoušků vestoje. „Doteď mám husí kůži, když si na to vzpomenu. Takže bychom to rádi zopakovali. Myslíme si, že by to mohlo být dobré. Máme medailové cíle,“ řekl tanečník salsy.
Oporou týmu je i Jakub Jarolím, který bude soutěžit v plavání s ploutvemi na 100 metrů kraul a v této disciplíně loni vytvořil světový rekord. Z mistrovství světa z roku 2013 má titul, o dva roky později byl na světovém šampionátu třetí. Minulý týden se vrátil z mistrovství Evropy právě z Vratislavi, kde obsadil čtvrté místo. „Bylo dobré si ten bazén osahat. Je nový, rychlý a vyhovuje mi,“ řekl Jarolím. „Mám ještě týden na to vyladit formu, takže věřím, že by to mohlo na medaili klapnout,“ prohlásil. Světovým rekordmanem už ale dvaadvacetiletý plavec není. „Rusové posunuli rekord hodně daleko, teď je nad mé síly, jsem realista,“ dodal.
Medailové šance budou mít také lukostřelkyně Martina Macková, veslaři na trenažérech Petr Ouředníček a Pavlína Žižková či smíšená štafeta orientačních běžců. Kickboxerům stačí k úspěchu jedno vítězství, neboť světových her se účastní nejlepších osm závodníků světa. Na stupně vítězů by mohli vystoupat také zástupci leteckých sportů, ať už v letecké akrobacii či parašutismu, či vodní lyžaři a zejména na Floridě žijící Adam Sedlmajer.

Pro některá sportovní odvětví jsou Světové hry velkým krokem k tomu, aby mohly pomýšlet na olympijské hry. V programu letošních Světových her je také sportovní lezení a karate a právě tyto dva sporty budou už v Tokiu 2020. Neoficiálně se akci mezi sportovci přezdívá olympiáda neolympijských sportů.

I proto chce Český olympijský výbor jako organizátor akce poskytnout reprezentantům co nejlepší podmínky pro účast. Tým bude mít jednotné oblečení a režim na místě bude po vzoru olympijských her včetně Českého domu na lodi Tumska v centru města. V něm bude štáb výpravy a lékařské zabezpečení, ale má se stát zejména místem k setkávání členů výpravy a oslav úspěchů.
„Rádi bychom, aby se všichni členové výpravy cítili součástí týmu. Být členem Czech Teamu je přáním každého sportovce a my jim to umožníme. Pokusíme se všem vytvořit ty nejlepší možné „olympijské“ podmínky, aby měli co největší šanci na medaili,“ řekl místopředseda ČOV Filip Šuman, zodpovědný za Světové hry. Šéfem mise je Martin Doktor, který je vedoucím výprav i na olympijských hrách.
Ze Světových her bude florbalové zápasy českého týmu a taneční soutěže vysílat v přímém přenosu Česká televize, která chystá i každodenní shrnutí, reportáže a přímé vstupy z místa.

Světové hry 2017:
- 3251 sportovců ze 111 zemí světa
- Nejpočetnější výpravu mají Poláci (218), na dalších místech jsou Francie (193) a Itálie (167). Česká republika má 67 reprezentantů.
- Na programu je 31 oficiálních sportů a čtyři ukázkové.
- Dvouhodinové slavnostního zahájení bude 20. července na Wroclaw Stadium na třech pódiích za účasti 400 účinkujících a prezidenta Mezinárodního olympijského výboru Thomase Bacha.
- Česká republika má v historii 40 cenných kovů, z toho devět zlatých. Na posledních hrách v kolumbijském Cali před čtyřmi lety vybojovala dvě stříbra a bronz.

 

Krátké zprávy
21. Červenece 2017
Podpora hl.m.Prahy – podmínky v oddílech RnR v Praze se zlepšují

4 pražské oddíly akrobatického rock and rollu využily podporu hl.města Prahy (v rámci programu I.A.) a podařilo se jim začít pracovat na zlepšení podmínek pro sportování dětí a mládeže ve výkonnostním sportu. Sportovní svaz zaznamenal obnovení zájmu o vzdělávání trenérů, které v posledních letech začalo stagnovat a v oddílech začaly chybět potřebné znalosti a dovednosti pro celostní rozvoj a přípravu dětí v tak náročném sportu jakým rokenrol je. Oddíly udělaly první krok k obnově a rozšíření nezbytného materiálního vybavení pro akrobatický rock and roll, zajistily potřebné sportovní plochy pro trénink, motivovaly zkušené trenéry, aby pokračovali v jejich náročné práci s dětmi, začaly ve svých oddílech prosazovat potřebu odpovědně se stavět ke zdraví pravidelně sportujících dětí. Děkujeme hl. městu Praze za finanční podporu v rámci programu I.A. Systémové a rozvojové projekty sportu dětí a mládeže.

Krátké zprávy
30. Červenece 2017
Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 10 15 19 Další