Krátké zprávy

Reportáže Pozvánky Rozhovory Soutěže Krátké zprávy Životospráva
DVOJÍ FINÁLOVÁ ÚČAST NA MISTROVSTVÍ SVĚTA DÍVČÍCH FORMACÍ SENIOR

V sobotu 23.9. 2017 se konalo v Budapešti Mistrovství světa dívčích formací senior a Světový pohár žáků, juniorů a kategorie B. Do bojů o titul nominoval Český svaz akrobatického rock and rollu tři nejlepší formace ČR proti dalším 21 formacím z 11 zemí. Nejlépe z Čechů se na skvělém 5. místě umístila formace Angels. Hned další finálové 6. místo vybojovala formace Louis XIV. Třetí česká formace Czech Ladies se po chybě zastavila v semifinále a obsadila 9. příčku. Titul mistrů světa vyhrála ruská formace Charm.
V Maďarsku se skvěle předvedl i párový rock and roll. V kategorii B se již může partnerka vyhazovat do výšky a různě obtáčet kolem osy partnera, ale nesmí ještě skákat salta. Česká dvojice Jakub Chvátal a Kateřina Rohanová v těžké konkurenci ruských, maďarských a dalších špičkových párů vytančila skvělé 9. místo. Zvítězil ruský pár MELNIK Vladislav a SHURILOVA Daria.
V juniorské kategorii do 17ti let se nejvíce dařilo páru Václav Bašta a Eliška Volfová, kteří se z celkového počtu 54 párů probojovali na 10. semifinálové místo. Zlato získal maďarský pár CZANIK László - DOBAY Dóra.
V žácích se do osmifinále prosadil pouze Daniel Menšík a Nela Šedová, kteří nakonec získali 40. místo ze 79 žákovských párů. Jasným vítězem se stal MANZHOS Maksym a SHAMRAI Oleksandra z Ukrajiny.
Celkem se v Budapešti prezentovalo 60 českých sportovců se svými terenéry, kteří si zaslouží velký dík za skvělou reprezentaci našeho sportu v zahraničí.
Děkujeme a gratulujeme!

Krátké zprávy
26. Září 2017
SUPER SPORT - ROKENROL UPOUTAL NA SPORŤÁČKU DĚTI I RODIČE

V sobotu 9. září 2017 v pražském sportovním areálu Hamr na stanovišti 22 byl celý den vidět i slyšet akrobatický rock and roll v celé své kráse. Český svaz akrobatického rock and rollu na festivalu sportu pro děti SPORŤÁČEK již několikátým rokem představuje, co může tento moderní sport nabídnout. Barevné kostýmy, možnost skákat a vlnit se v rytmu rokenrolu, zvedačky, i smích a dobrá nálada současných tanečníků lákaly kluky i holčičky.

  

Rodiče se svými dětmi si na Sporťáčku zkoušely různé sporty, aby se děti mohly projevit, co se jim líbí a na jaký sportovní kroužek by chtěly začít chodit. Stanoviště rokenrolu zažilo živé diskuse rodičů s trenéry o tom, kde se v Praze rokenrol trénuje, od kolika let se dá tento sport začít, kdy jsou nábory, jak často se trénuje, kde všude jsou závody, kolik rokenrol stojí, jaké vybavení dítě potřebuje, co boty, kostýmy, … Padal jedna otázka za druhou. Rodiče zpovídaly i děti, které již rokenrol dělají a předváděly tento sport na Sporťáčku, zajímalo je, jak je to baví, jak se k rokenrolu dostaly, od kolika let ho dělají, jak to zvládají se školou, zda stíhají i něco jiného-třeba zajít s kamarády do kina nebo na zmrzlinu. V závěru dne zahajoval akrobatický rock and roll sérii vystoupení na hlavním podiu festivalu. A překvapil moderátory i diváky. Byla to opravdová show tak, jak jí umí jen rokenrol – zvedačky, rotační figury, pózy, rokenrolový kop v opravdu svižném tempu. 25 tanečníků akrobatického rock and rollu zaplnilo celé podium, od malých dětí až po velké a zkušené sportovce, ruku v ruce kluci i holky. Nikdo z diváků nezůstal bez hnutí. Závěrečná děkovačka mluvila za vše. To je akrobatický rock and roll.

   

  

   

   

  

  

  

  

  

  

  

Krátké zprávy
10. Září 2017
PRAHA SE CHYSTÁ NA NEJVĚTŠÍ AKCI ROKENROLU V ČESKU

Tisková zpráva: Mistrovství Evropy se blíží. Do Prahy se sjedou špičky akrobatického rokenrolu. 7. října sportovní hala Královka bude hostit největší mezinárodní rokenrolovou událost v České republice. Na tanečním parketu proběhne Mistrovství Evropy kategorie Dívčí formace junior.
„Česko budou reprezentovat čtyři týmy. Z klubu TASK Silueta Praha se předvede formace Mystique a Fresh a z tanečního klubu TŠ Twist Říčany se představí formace Madonna a Queen. Kromě našich závodnic očekáváme i účast zahraničních týmů. Předpokládaná účast je dvacet pět formací z deseti evropských zemí,“ uvádí Jiří Hais, předseda Českého svazu akrobatického Rock and Rollu.

V rytmu rokenrolu bude probíhat celá sobota. „Kromě formací se samozřejmě předvedou i nejlepší páry evropského akrobatického rokenrolu, které budou závodit ve všech kategoriích. Nejvyšší kategorie A je nominační a závodníci zde budou bojovat o postup na Mistrovství světa 2017, které se bude v prosinci konat ve francouzském Lyonu,“ dodává Jiří Hais.
Závodů se zúčastní závodníci z Ruska, Polska, Maďarska, Německa a dalších evropských států.

Začátek akce je naplánován na deset hodin,
velké finále, ve kterém se utkají nejlepší sportovci,
bude začínat v 19 hodin.
Adresa místa konání je Nad Královskou oborou 1080/51, Praha 7-Bubeneč.
Rezervace vstupenek a více informací naleznete na www.rokenrol.cz

Organizátorem závodů je TASK Silueta Praha a Český svaz Akrobatického Rock and Rollu.
Akce probíhá za podpory MČ Praha 7 a Magistrátu hlavního města Prahy.

                            

Krátké zprávy
1. Září 2017
AKROBATICKÝ ROKENROL ZAŽIJETE JIŽ BRZY NA FESTIVALU SPORTU PRO DĚTI

Opět se blíží konec prázdnin a již třetím rokem chystá akrobatický rokenrol spoustu zajímavostí pro děti a jejich rodiče na SPORŤÁČKU 2017 v Praze. Přijďte si i vy zaskákat na trampolíně, zkusit rokenrolový kop či v držení zkušeného trenéra otočit svoje první salto či zvedačku. Koukejte, poslouchejte, sáhněte si, zkuste si – to je akrobatický rokenrol. V sobotu 9.září se celý den ve sportovním areálu Hamr v Bráníku budou představovat sporty, které mohou děti něčím výjimečným zaujmout. Sporty, které rodičům nabízejí zdravé trávení volného času jejich dítěte v dobré partě i možnost využít svůj talent a vztah k pohybu a hopsání. A k nim rozhodně akrobatický rokenrol patří. Taneční sport s prvky akrobacie v moderním dynamickém rytmu rokenrolu. Děti z pražských oddílů, které již v akrobatickém rokenrolu soutěží i starší rokenroloví tanečníci, s mnoha významnými úspěchy na světových soutěžích Vám celý den budou předvádět to nejlepší z tohoto sportu.

Krátké zprávy
15. Srpna 2017
ČESKÝ TANEČNÍ PÁR POSTOUPIL AŽ DO FINÁLE NA SVĚTOVÝCH HRÁCH

Marek Divoký a Lenka Richtrová získali v akrobatickém rock and rollu nádherné 6.místo pro Českou republiku na Světových hrách 2017. Cesta k finálovým bojům byla opravdu náročná, kvalifikaci, první kolo i semifinálové boje zvládli tito dva tanečníci více než dobře a ve finále této náročné taneční disciplíny se zařadili k těm nejlepším, konečné 6. místo je velkým úspěchem pro český akrobatický rock and roll. ČSAR gratuluje tomuto tanečnímu páru a děkuje za vzornou reprezentaci.

Krátké zprávy
30. Červenece 2017
DNES NA PROGRAMU SVĚTOVÝCH HER – AKROBATICKÝ ROCK AND ROLL

V sobotu 29.7.2017 probíhají boje o medaile na Světových hrách také v tanečním sportu. A tedy na programu je i akrobatický rock and roll. Čeští reprezentanti Marek Divoký a Lenka Richtrová jsou odhodláni ukázat kvalitu české školy akrobatického rock and rollu a svést boj o co nejlepší umístění v této náročné taneční disciplině.
18:00 kvalifikace (akrobatický rock and roll)

18:45 první kolo (akrobatický rock and roll)

19:25 semifinále (akrobatický rock and roll)

20:10 finále (akrobatický rock and roll)
Přejeme hodně úspěchů a držíme palce.

Sledujte: Světové hry - program soutěžního dne 29.7.2017

Krátké zprávy
29. Červenece 2017
ZAČÍNAJÍ SVĚTOVÉ HRY  2017 POLSKO,WROCLAW

 

I akrobatický rock and roll je jednou z disciplín olympiády neolympijských sportů Světových her 2017. A proto taneční pár kategorie „A“ Marek Divoký a Lenka Richtrová jsou hrdými členy Czech Teamu a spolu s ostatními sportovci z České republiky jsou připraveni předvést své maximum právě na této soutěži.

Více informací naleznete na:
www.olympic.cz/wroclaw2017

www.theworldgames2017.com

 Podle oficiálního prohlášení Českého olympijského výboru

Czech Team pojede na Světové hry pro medaile.
S několika šancemi na medaile pojedou čeští sportovci na jubilejní desáté Světové hry, které bude od 21. do 30. července hostit polská Vratislav. Výprava pod hlavičkou Českého olympijského týmu čítá 67 reprezentantů. Česká republika historicky vybojovala na Světových hrách 40 cenných kovů, z toho devět zlatých, z posledních her v kolumbijském Cali před čtyřmi lety si přivezla dvě stříbra a bronz. Premiéru s českou účastí budou mít tentokrát florbal a bojové umění muaythai.
Na cenný kov, dokonce ten nejcennější, myslí in-line hokejisté, kteří byli před čtyřmi lety třetí, o medaili chtějí bojovat také florbalisté, kteří mají ve skupině i silné Finy, úřadující mistry světa. V druhé, silnější skupině je také největší favorit Švédsko. Český tým se ale chce ukázat i proto, že příští rok je mistrovství světa v České republice.
Obhajovat stříbrnou medaili z Cali bude tanečník Jakub Mazůch, tentokrát ale s novou partnerkou Terezou Vodičkovou. Dosavadní Mazůchova partnerka Michaela Gatěková, účastnice populární televizní soutěže Star Dance, je jejich trenérkou. Tři roky nesoutěžil, pracoval jako kouč, ale se svou svěřenkyní Vodičkovou se dali profesně dohromady kvůli Světovým hrám. Ambice mají nejvyšší, vždyť Mazůchovi se před čtyřmi lety v Cali dostalo potlesku fanoušků vestoje. „Doteď mám husí kůži, když si na to vzpomenu. Takže bychom to rádi zopakovali. Myslíme si, že by to mohlo být dobré. Máme medailové cíle,“ řekl tanečník salsy.
Oporou týmu je i Jakub Jarolím, který bude soutěžit v plavání s ploutvemi na 100 metrů kraul a v této disciplíně loni vytvořil světový rekord. Z mistrovství světa z roku 2013 má titul, o dva roky později byl na světovém šampionátu třetí. Minulý týden se vrátil z mistrovství Evropy právě z Vratislavi, kde obsadil čtvrté místo. „Bylo dobré si ten bazén osahat. Je nový, rychlý a vyhovuje mi,“ řekl Jarolím. „Mám ještě týden na to vyladit formu, takže věřím, že by to mohlo na medaili klapnout,“ prohlásil. Světovým rekordmanem už ale dvaadvacetiletý plavec není. „Rusové posunuli rekord hodně daleko, teď je nad mé síly, jsem realista,“ dodal.
Medailové šance budou mít také lukostřelkyně Martina Macková, veslaři na trenažérech Petr Ouředníček a Pavlína Žižková či smíšená štafeta orientačních běžců. Kickboxerům stačí k úspěchu jedno vítězství, neboť světových her se účastní nejlepších osm závodníků světa. Na stupně vítězů by mohli vystoupat také zástupci leteckých sportů, ať už v letecké akrobacii či parašutismu, či vodní lyžaři a zejména na Floridě žijící Adam Sedlmajer.

Pro některá sportovní odvětví jsou Světové hry velkým krokem k tomu, aby mohly pomýšlet na olympijské hry. V programu letošních Světových her je také sportovní lezení a karate a právě tyto dva sporty budou už v Tokiu 2020. Neoficiálně se akci mezi sportovci přezdívá olympiáda neolympijských sportů.

I proto chce Český olympijský výbor jako organizátor akce poskytnout reprezentantům co nejlepší podmínky pro účast. Tým bude mít jednotné oblečení a režim na místě bude po vzoru olympijských her včetně Českého domu na lodi Tumska v centru města. V něm bude štáb výpravy a lékařské zabezpečení, ale má se stát zejména místem k setkávání členů výpravy a oslav úspěchů.
„Rádi bychom, aby se všichni členové výpravy cítili součástí týmu. Být členem Czech Teamu je přáním každého sportovce a my jim to umožníme. Pokusíme se všem vytvořit ty nejlepší možné „olympijské“ podmínky, aby měli co největší šanci na medaili,“ řekl místopředseda ČOV Filip Šuman, zodpovědný za Světové hry. Šéfem mise je Martin Doktor, který je vedoucím výprav i na olympijských hrách.
Ze Světových her bude florbalové zápasy českého týmu a taneční soutěže vysílat v přímém přenosu Česká televize, která chystá i každodenní shrnutí, reportáže a přímé vstupy z místa.

Světové hry 2017:
- 3251 sportovců ze 111 zemí světa
- Nejpočetnější výpravu mají Poláci (218), na dalších místech jsou Francie (193) a Itálie (167). Česká republika má 67 reprezentantů.
- Na programu je 31 oficiálních sportů a čtyři ukázkové.
- Dvouhodinové slavnostního zahájení bude 20. července na Wroclaw Stadium na třech pódiích za účasti 400 účinkujících a prezidenta Mezinárodního olympijského výboru Thomase Bacha.
- Česká republika má v historii 40 cenných kovů, z toho devět zlatých. Na posledních hrách v kolumbijském Cali před čtyřmi lety vybojovala dvě stříbra a bronz.

 

Krátké zprávy
21. Červenece 2017
Podpora hl.m.Prahy – podmínky v oddílech RnR v Praze se zlepšují

4 pražské oddíly akrobatického rock and rollu využily podporu hl.města Prahy (v rámci programu I.A.) a podařilo se jim začít pracovat na zlepšení podmínek pro sportování dětí a mládeže ve výkonnostním sportu. Sportovní svaz zaznamenal obnovení zájmu o vzdělávání trenérů, které v posledních letech začalo stagnovat a v oddílech začaly chybět potřebné znalosti a dovednosti pro celostní rozvoj a přípravu dětí v tak náročném sportu jakým rokenrol je. Oddíly udělaly první krok k obnově a rozšíření nezbytného materiálního vybavení pro akrobatický rock and roll, zajistily potřebné sportovní plochy pro trénink, motivovaly zkušené trenéry, aby pokračovali v jejich náročné práci s dětmi, začaly ve svých oddílech prosazovat potřebu odpovědně se stavět ke zdraví pravidelně sportujících dětí. Děkujeme hl. městu Praze za finanční podporu v rámci programu I.A. Systémové a rozvojové projekty sportu dětí a mládeže.

Krátké zprávy
30. Červenece 2017
WORLD MASTERS KATEGORIE "A" + SVĚTOVÝ POHÁR ŽÁKŮ A JUNIORŮ – RIMINI2017

Letos italská federace tanečního sportu FIDS uspořádala na výstavišti v Rimini 9. 7. 2017 již 10. ročník pásma tanečních soutěží, jehož součástí jsou už tradičně mezinárodní soutěže v rokenrolu a boogie - woogie. Během přípravy došlo letos k organizačním změnám, což se dotklo i těchto tanců. Zatímco původně byla rokenrolu vyhrazena sobota 8. července, byla tato soutěž přesunuta na neděli, kdy současně podle původního plánu v jiném pavilonu tancovaly páry boogie - woogie. Finalisté se ve večerní části přesunuli k rokenrolovým tanečníkům, se kterými se na parketu střídali.

Soutěži se bohužel nevyhnuly organizační problémy: zatímco zahájení bylo plánováno na 9.15 hod. a první páry byly připraveny nastoupit na parket v 9.30 h., byl po dlouhém čekání zveřejněn změněný časový plán a v souladu s ním byla soutěž zahájena až v 11.00 hod. Večerní finálová část byla sice zahájena podle původního plánu včas ve 20.00 h., ovšem i zde docházelo ke zpoždění, protože se s jednou kategorií rokenrolu střídala ne jedna, ale tři kategorie tanečníků boogie - woogie, a s tím plán nepočítal. Celá soutěž skončila ve 23.00 hod. Hala byla velmi dobře osvětlená a nevyskytovaly se zde žádné rušivé světelné efekty. Stinnou stránkou bylo umístění projekční plochy pro zobrazování jmen tanečníků a výsledků, která byla pro diváky prakticky neviditelná.

 World Masters kategorie A

K soutěži bylo přihlášeno celkem 27 párů z 10 zemí. V 1. kole tancovalo 21 párů, z nichž do čtvrtfinále postoupilo 11 párů a dalších 7 párů z opravného kola. 6 párů bylo do čtvrtfinále nasazeno přímo. V semifinále potom tancovalo 13 párů. Největší výprava v počtu 7 párů přijela z Ruska, po nichž početně následovali Němci, což je po několika hubených letech dobrá zpráva, a Švýcaři. Je smutnou skutečností, že Českou republiku reprezentoval jediný pár, a to právě v kategorii A. Ze Slovenska nepřijel do Rimini nikdo. Filip Kočiš s Andreou Hruškovou sice účast v soutěži plánovali, ale obnovení zranění nohy partnerky na tréninku několik dnů před soutěží jim cestu do Rimini překazilo.

 V souvislosti s novým systémem hodnocení se ve srovnání s minulostí zcela změnilo rozšíření jednotlivých figur v akrobatických sestavách. Ve finále dvě dvojná salta, která byla dříve obvyklá, předvedly pouze dva páry. Naopak vruty zařadily až na jedinou výjimku všechny páry, většinou u více figur. Také kombinace rotačních figur byla samozřejmostí u všech párů. Hodnocení předvedených výkonů nepřineslo žádná překvapení. Do finále se probojoval polský a švýcarský pár, zbylých pět párů byli Rusové. První tři místa obsadily stejné páry jako na předchozím Mistrovství Evropy v Moskvě, jen ve změněném pořadí.

 Vítězství vybojovali Jacek Tarczyło a Anna Miadzielec, Poláci z klubu Mega Dance Zielona Góra. Ve čtvrtfinále i semifinále, stejně jako v celkovém hodnocení v Moskvě, obsadili 2. místo. V taneční sestavě skončili na 3. místě, ale o celkovém výsledku rozhodlo vítězství v akrobatické sestavě. Předvedli dvě dvojná salta a tři figury s vruty.

 Stříbrnou medaili si domů odvezli Ivan Judin a Olga Sbitněva, zástupci klubu Spartak FSO Junosť Moskvy. Tito Mistři Evropy ve čtvrtfinále a semifinále skončili na 3. místě, v taneční sestavě zvítězili a v akrobatické obsadili 2. místo. Také oni předvedli dvě dvojná salta, ale vruty sestavy nekomplikovali. Olga je pozoruhodná tím, že stále ještě dodržuje starou tradici a nikdy si sebou na parket nezapomene vzít plyšový talisman.

 Bronzovou medaili stejně jako v Moskvě vybojovali Konstantin Čistikov a Ksenia Osnovina z moskevského klubu Gregori – TASS SŠ No 29 Chamovniki. Ve čtvrtfinále i semifinále zvítězili, ale v taneční sestavě obsadili 2. místo. V úvodu akrobatické sestavy zařadili dvojné salto s nástupem Bettarini, po němž následovaly tři figury s vruty, a skončili v ní na 3. místě.

 Další tři místa obsadily páry, které nebyly nasazeny do čtvrtfinále. Na 4. místě skončili Nikita Lisicyn a Margarita Bachyšova z klubu Planeta SŠ No29 Chamovniki. Byla to teprve jejich druhá společná mezinárodní soutěž a byli velmi úspěšní. V 1. kole zvítězili, ale v dalších kolech o několik příček klesli a v taneční sestavě obsadili 5. místo. V akrobatické sestavě předvedli tři figury s vruty, z toho jedno dvojné salto, a vybojovali v ní 4. místo.

 Také 5. místo obsadili Rusové, Michail Jeršov a Marija Zinčenko z klubu Pozitiv SŠ No29 Chamovniki. V 1. kole skončili na 9. místě, v dalších kolech svoje umístění zlepšovali a v taneční sestavě se umístili na 7. místě. V akrobatické sestavě předvedli dvě figury s vruty, ale žádné dvojné salto a vybojovali 5. místo.

 Stephan a Gwendoline Schlegel, Švýcaři z  Tic-Tac Rock Club Cernier, spolu tancují od roku 2013 a toto byla také jejich nejúspěšnější mezinárodní soutěž, ve které vybojovali 6. místo. V 1. kole obsadili 4. místo a v semifinále i obou finálových disciplinách skončili vždy na 6. místě. Nepředvedli žádné dvojné salto, ale několik figur s vruty.

 Ne všichni ale měli takové štěstí. Ivan Kudrjašov a Margarita Čarkovskaja z klubu Lider Sankt Petěrburg byli nasazeni do čtvrtfinále a úspěšně absolvovali obě předkola, taneční sestavu i první tři figury v akrobatické sestavě. Následující dvojné salto vpřed z výskoku však Margarita nezvládla. I když ji partner zachytil, nedokázal zabránit pádu. Dopadla sice na nohy, ale vzápětí tvrdě dosedla na parket. Naštěstí se to obešlo bez vážných následků, ovšem je jasné, že pro tento pár zbylo poslední, tedy 7. místo. Zklamané byly i další páry. Tobias Planer a Carolin Steinberger z bavorského RRC Jahn Landsber e. V., kteří v Moskvě vybojovali 6. místo a v 1. kole obsadili 2. místo, předčasně skončili ve čtvrtfinále na 20. místě. Jiný německý pár, Tobias Bludau s Michelle Uhl (1. RRC Speyer e. V.), kteří v Moskvě obsadili 4. místo, skončili na 13. místě.

 Jako jediný český pár v soutěži startovali Marek Divoký a Lenka Richtrová ze Sokola Pražského, které doprovázela také Štěpánka Slámová, Sandra Chudomská i Vítězslav Horák, tentokrát ve funkci trenéra. Na parket nastoupili v nových lesklých efektních červeno-bílo-azurových kostýmech. V 1. kole se jim moc nedařilo: v závěrečné šále zkazili už první otáčku, což mělo za následek předčasné ukončení sestavy a z toho plynoucí 19. místo. Ani v opravném kole nepředvedli tuto figuru úplně čistě, ale přesto vybojovali 1. místo a postup do čtvrtfinále. V něm obsadili 10. místo a se stejným hodnocením skončili i v semifinále. To zahájili dvojným saltem vpřed s nástupem Bettarini, který je v současnosti rozšířený stále méně. Je to pěkný úspěch a dárek pro Lenku, která ten den slavila narozeniny.

 Světový pohár juniorů

 K soutěži nastoupilo 44 párů z 9 zemí. Největší část tvořilo 12 párů z Ruska, za nimiž následovalo 8 francouzských a 7 maďarských párů. Do finále postoupily čtyři ruské páry a dále Maďaři, Chorvati a Slovinci. Vítězství si stejně jako v předchozí soutěži v Záhřebu vybojovali Sergej Svirin a Angelika Mušto z moskevského klubu Planeta SŠ No29 Chamovniki. Maďaři László Csanik a Dóra Dobay (Rók and Roll – Musztáng) získali ve všech třech letošních soutěžích stříbrnou medaili. Maksim Čebotarev a Inna Lebeděva z klubu Lider ze Sankt Petěrburgu, kteří v první letošní soutěži v Krakově zvítězili, se tentokrát, stejně jako v Záhřebu, museli spokojit s 3. místem. Na 4. místě skončili Noa Lilih a Polina Rykova, Chorvati z ŠARRK MegaRock Petrinja. Je to jejich nejlepší letošní výsledek. 5. místo obsadili Nikita Čurakov a Marija Belova z klubu Lider. Na 6. místě skončili Slovinci Domen Žepič a Nika Meglič (Plesni klub Tržič). 7. místo zbylo pro Igora Tregulova a Angelinu Muminu z klubu Triumf SŠOR Trudovyje rezervy.

 Světový pohár žáků

 Soutěže se zúčastnilo 46 párů z 11 zemí. Zlatou medaili si do Lyonu odvezli Marty De La Torre a Ophélie Portillo z MB Clubu, jeden z osmi francouzských párů, které v této kategorii tancovaly. Velmi úspěšní byli i Ivan Fomin a Naděžda Belousova z klubu Lider Sankt Petěrburg, kteří v Záhřebu skončili na 13. místě, ale tentokrát vybojovali stříbrnou medaili. 3. místo obsadili Maksim Manžos a Aleksandra Šamraj z charkovského klubu GK DJuSŠ CK Sammit. Dalším ukrajinským párem byli Denis Gurin a Taisija Kiričenko ze stejného klubu, kteří skončili na 5. místě. Do finále postoupily také tři z celkem devíti maďarských párů, které v soutěži tancovaly: Gábor Csanki a Zsófia-Ilona Poncz obsadili 4. místo, Benedek Polyánki a Kitty Szöke skončili na 6. místě a pro Sebestyena Bíró a Vivien Csuhai zbylo 7. místo.

 

Krátké zprávy
21. Červenece 2017
MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY 2017 – KATEGORIE „A“ a „B“ – BLACKCUP2017

Závěr jarní části soutěžní sezóny v akrobatickém rock and rollu vyvrcholil Mistrovstvím České republiky ve dvou nejvyšších kategoriích párového rokenrolu, kde diváci vidí již mistrovskou úroveň složitých akrobatických figur v kombinaci s precizností tance ve velmi rychlém rokenrolovém tempu. O titul Mistra ČR přijely bojovat do pražské sportovní haly „Jedenáctka VS“ taneční páry v kategorii „B“ a v kategorii „A“. Současně celý den probíhal v této hale i 7. ročník mezinárodní soutěže BLACKCUP2017 v párových kategoriích děti, žáci, junioři a „C“, i ve formacích – DFJ, DFS, MDFD, MDFJ, MDFS , který přilákal rekordní počet soutěžících z ČR i ostatních evropských zemí. Štěstí při boji o tituly nejvyšší všem soutěžícím večerního finále popřál i olympijský vítěz Robert Změlík, který přinesl sportovcům v akrobatickém rokenrolu ukázat i svou olympijskou medaili, kterou dokázal vybojovat pro Českou republice ve svém sportu – v lehké atletice.
V kategorii „A“
titul Mistr ČR pro rok 2017 získal taneční pár Vilibald Prokop jun. a Lucie Mašková, Elvis Jihlava
titul první vicemistr ČR pro rok 2017 získal taneční pár Petr Slabý a Tea Parkanová, TJ Sokol Kampa Praha
titul druhý vicemistr ČR pro rok 2017 získal taneční pár David Kejklíček a Kristýna Jirounková, RnR Alpha
V kategorii „B“
titul Mistr ČR pro rok 2017 získal taneční pár Jakub Chvátal a Kateřina Rohanová, TJ Sokol Kampa Praha
titul první vicemistr ČR pro rok 2017 získal taneční pár David Růžička a Karolína Pastrňáková, KOLB Dance VSK FTVS Praha
titul druhý vicemistr ČR pro rok 2017 získal taneční pár Martin Pikálek a Tereza Lukešová, TASK Silueta Praha
Soutěž BLACKCUP při svém sedmém ročníku přivítala rekordní počet soutěžících, přes 600. Celý den v hale taneční sestava střídala taneční sestavu, diváci, trenéři i kamarádi z oddílů fandili, co jim síly stačily. Celý den soutěž přenášela internetová televize Playo, takže dění při soutěži bylo možno sledovat on-line takřka v celém světě. Večerní souboje o tituly mistra ČR sledovala i Česká televize, která jako první dělala rozhovor s vítězem kategorie „A“ ihned po vyhlášení a slavnostním ceremoniálu.
Soutěž se konala za podpory Hlavního města Prahy, Prahy 11, DDM Prahy 9, Českého svazu akrobatického Rock and Rollu a dalších partnerů. Organizačně soutěž zajistil oddíl RnR Alpha.

Stupně vítězů - MČR kategorie "A"

Stupně vítězů - MČR kategorie "B"

 Rozhovor s vítězi kategorie "A" Vilibaldem Prokopem a Lucií Maškovou

Krátké zprávy
11. Června 2017
Předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16 Další