Krátké zprávy

Reportáže Pozvánky Rozhovory Média Krátké zprávy Životospráva

Milí tanečníci, ČSAR bude ve spoupráci s ČSTS vyhlašovat Sportovce roku 2015. Posledním započítaným závodem bude Žižkovský pohár.


Vyhlášení této soutěže pro kategorie Ž, J, B, A, DFJ a DFS se bude konat 6.12.2015 v Kroměříži na slavnostním galavečeru, který bude natáčet ČT. První tři páry/formace z těchto výše uvedených kategorií pojedou do Kroměříže a to i včetně trenérů.


Dopravu zajistí ČSAR, který objedná 2 autobusy. Na slavnostním vyhlášení budou tanečníci ve svých soutěžních kostýmech společně s vítězi tanečního sportu.
První z kategorie zatančí svou sestavu. Na parketu budou představeni i trenéři vyhlášených. Vzhledem k společensky významné události, prosíme o formální oblečení trenérů (oblek, šaty).


Ostatní soutěžní kategorie, které nepojedou na Moravu, budou vyhlášeny v průběhu večera na Žižkovském poháru 28.11.2015.

Podívejte se na průběžné pořadí párů a formací po soutěži v Říčanech:

Krátké zprávy
16. Listopadu 2015
Známe mistry světa v žácích a juniorech

Další závod ze série Mistrovství Světa proběhl o víkendu ve franzouském městečku Bourg en Bresse. Početná česká výprava zastoupená kluby Sokol Pražský, TASK Silueta Praha, Elvis Jihlava a KP Praha tentokrát nebyla tak úspěšná jako naše formace v Kazani.

V kategorii Junior tancovalo 39 párů z 12 zemí. Mezi 24 nejlepších juniorů, se prosadil pouze Lukáš Sláma a Anna Fořtová, kteří svým výkonem dosáhli na celkové 18. místo. Ostatní junioři se bohužel neprobojovali do čtvrtfinále a jejich účast se zastavila v opravném kole.

Dušan Valenta a Kateřina Žahourková tak obsadili celkové 27. místo a na 30. místě se umístili sourozenci Jiří a Marie Šubrtovi.

Mistrem světa se stal skvělý taneční pár Matej Matecko a Evelin Arh ze Slovinska.

V kategorii Žáci se podařilo probojovat do čtvrtfinále také jen jednomu českému páru. Matěj Lukeš a Veronika Šemberová vybojovali 24. místo. Ze 44 žáků a 13 zemí skončil Richard Zadák a Iveta Smoleňáková na 28. místě a Marek Špejtek a Eliška Musilová na 36. příčce. Zajímavostí byl hned dvojitý start zástupců Lybanonu.

Mistrem světa v žácích se stal Marty Delatorre a Opehélie Portillo z Francie.

Současně proběhl i Světový pohár kategorie B. Naším jediným zástupcem byl Martin Pikálek s Terezou Lukešovou, kteří ve světové špičce vytančili 26. místo z celkového počtu 35 párů z 10 zemí. Již tradičním vítězem této kategorie se stal Alen Mikic a Ana Silaj z Chorvatska.

Krátké zprávy
16. Listopadu 2015
Na Mistrovství Evropy zářily české formace

Kazaň je administrativním a kulturním centrem Tatarstánu a třetím největším městem v Rusku. Tato metropole se v neděli stala dějištěm Mistrovství Evropy dívčích formací senior a párových formací junior.

Mezi DFS startovalo celkem devět formací z pěti zemí. Formace ANGELS potvrdila svoji neporazitelnost a vytančila zlato! Náš svaz triumfoval, i když počet soutěžních formací nebyl vysoký, ale kvalita startujících byla naopak velmi vysoká.

V juniorských párových formacích reprezentovala ČR formace CZECH ONE, která vybojovala druhé místo! Soutěžilo sedm formací ze tří zemí. Vítězi se stali FORSAGE z Ruska.

V sobotu se ve stejné hale soutěžilo i o titul mistrů světa v juniorských dívčích formacích. I v této kategorii nás reprezentovali zástupci klubů TŠ Twist Říčany a TASK Silueta Praha. Do bojů o světové prvenství se zapojilo třináct formací z pěti zemí.
Do finále se z našich dostala jen formace z Říčan. Celkově páté místo si odvezla formace Madonna. Formace MYSTIQUE se musela spokojit se sedmou příčkou a dívky z formace ROYAL byly deváté. Zlato putovalo se skupinou PARTY GIRLS d o Maďarska.

Pořadatelé uspořádali skvěle organizovanou a úchvatnou akci ve stylu Universiády a o naše tanečníky bylo po celou dobu velmi dobře postaráno.

Děkujeme českým tanečníkům a jejich trenérům za skvělou reprezentaci!

Krátké zprávy
12. Listopadu 2015
Projekt ČSAR:  Učíme se být flexibilní a žít ve změnách

V roce 2015 Český svaz akrobatického rock and rollu zrealizoval projekt zaměřený na efektivní vzdělávání a rozvíjení potřebných kompetencí pro rozvoj akrobatického rock and rollu.

Vzdělávání bylo určeno pro trenéry, kteří připravují děti a mládež a pro porotce, kteří hodnotí významné soutěže v akrobatickém rock and rollu.

Účastníci vzdělávání byli seznamováni s praktickými zkušenostmi s novými pravidly WRRC i se specifiky rokenrolu v rámci ČR a KHK.

ČSAR se podařilo v roce 2015 rozšířit možnost školení a přesunout je blíže „k lidem“. Projekt Rozhodčí/porotci a trenéři rock and rollu v KHK-učíme se být flexibilní a žít ve změnách byl realizován za finanční podpory Královéhradeckého kraje.

Krátké zprávy
5. Listopadu 2015
Podzimní pohár starosty města Říčany

Podzimní sezóna v akrobatickém rokenrolu pokračovala v České republice v sobotu 24. října 2015 další z již tradičních soutěží, Pohárem starosty města Říčany.
Tato soutěž měla již svůj 15. ročník, soutěžící i diváci našli své zázemí ve sportovní hale Říčany, která je po své rekonstrukci důstojným místem pro konání takovýchto celodenních akcí.

Jako každý rok se v Říčanech sjeli malí i velcí tanečníci akrobatického rokenrolu a to z České republiky i ze zahraničí.
V párovém rokenrolu se soutěžilo v pěti kategoriích, od malých dětí až po kategorii „B“, kde již diváci viděli různě složité akrobatické prvky v sestavách jednotlivých soutěžních párů.
Formace se v Říčanech utkaly v sedmi kategoriích, své výkony předvedli s plným nasazením a zodpovědností za týmový výkon. Nechyběla dobrá nálada, radost kluků i holek z atmosféry soutěže i z toho, že organizátoři jim zajistili zajímavý doprovodný program formou stánků přímo v hale.

Podzimní sezóna soutěží v akrobatickém rokenrolu opět udělala rokenrol divácky lákavější, na každé soutěži je již standardem velkoplošná projekce, kde mohou diváci i soutěžící průběžně sledovat výsledky jednotlivých soutěžících párů i formací, průběžná pořadí v probíhajících kategoriích i doplňující informace o partnerech ČSAR, kteří dobrovolně a se zájmem o tento sport přispívají k jeho rozvoji.

V průběhu soutěže Český svaz akrobatického rock and rollu seznámil diváky i soutěžící s připravovaným vyhlášením celoroční soutěže Sportovec roku2015. Organizačně soutěž zajistil oddíl TŠ Twist Říčany s podporou města Říčany.

Krátké zprávy
5. Listopadu 2015
World Masters kategorie A v Moskvě

Souběžně se soutěží v Říčanech se konal i World Masters kategorie A v Moskvě.
Soutěž byla plná překvapení. Snad největším bylo hned čtyřnásobné umístění německých párů v první desítce a premiérový start japonského páru.

Do Moskvy jeli i čtyři zástupci z ČR. Dva z klubu Task Silueta a po jednom ze Sokola Kampa Praha a Sokola Pražského. Ze 38 párů se před branami 1. KO kola zastavil pár Tomáš PREDIGER a Marie DVOŘÁKOVÁ na 33. místě a Jiří JAKUBEC s Nikolou ZUNOVOU na 30. místě. Necelé 2 body dělily další český pár od postupu do dalšího kola. Marek DIVOKÝ a Lenka RICHTROVÁ tak vytančili 23. místo. Nejúspěšnějším českým párem byl Lukáš FÜRST a Alžběta SLÁMOVÁ, kteří se ve 2. KO kole utkali s vítězi celé soutěže a to jim bohužel zavřelo dveře do finálového večera.
Celkově obsadili krásné 9. místo.

Vítězi celé soutěže se stali Fabien ROPRAZ  a Ioulina IOUDINA ze Švýcarska.

Krátké zprávy
26. Října 2015

První podzimní Světový pohár žáků, juniorů a kategorie B se konal v kongresovém centru rakouského města Villach.

Sešlo se zde na dvě stovky tanečních párů ze 13 států.
Náš svaz zde měl zástupce ze tří klubů a to TŠ Twist, Task Silueta a Sokol Pražský. Podrobnou reportáž ze sobotních závodů připravuje Zdeněk Polc. V žácích opět zvítězil francouzský pár DELATORRE Marty - PORTILLO Ophélie, v kat. B Chorvaté MIKIC Alen - SILAJ Ana a do Maďarska opět pohár vítězů kategorie junior přivezl pár KIRÁLY Ádám - CZETL Fanni.

Krátké zprávy
21. Října 2015
Podzimní pohár Sokola Jinonice 2015

Podzimní sezóna v akrobatickém rokenrolu přináší každý víkend zajímavou soutěž i v České republice.

Nejinak tomu bylo i v sobotu 17. října 2015. Do Prahy se tentokrát sjeli tanečníci a tanečnice z Maďarska, Slovenska i České republiky na hezky organizovanou tradiční soutěž Podzimní pohár Sokola Jinonice.
Hala v Bellušově ulici na Praze 13 poskytla zázemí pro soutěžící, trenéry, rozhodčí i diváky a od rána až do večera zde zněl rokenrol. Zastoupeny byly v pohárové soutěži kategorie děti, žáci, „C“, dívčí formace děti, malé formace děti, malé formace junior i malé formace senior. V nominační soutěži se utkali tanečníci z kategorií „B“, dívčí formace junior, dívčí formace senior, junior formace, senior formace. Každý sportovní výkon na parketu byl po zásluze oceněn, akrobatický rokenrol je krásný a současně opravdu náročný sport, za každou sestavou jsou hodiny tvrdého tréninku, pilování detailů a hledání vlastního originálního projevu.

Na vítěze čekaly krásné poháry, medaile i ceny od sponzorů.
Organizačně soutěž zajistil oddíl RRC Domino TJ Sokol Jinonice.

Krátké zprávy
22. Října 2015
12. ročník Letenského poháru

Do Prahy se opět sjeli nejlepší tanečníci a tanečnice v akrobatickém rock and rollu.
Mezinárodní soutěž v tomto krásném dynamickém a současně ladném sportu se těšila srovnatelné pozornosti jako zápas ve fotbale ČR – Turecko, který v tu samou dobu probíhal jen pár desítek metrů dál od haly Královka, na stadionu pražské Sparty.
Závěrečný ohňostroj nad Letnou tak byl oslavou nejen fotbalu ale i rokenrolu.

Po celý den probíhal přenos ze soutěže na internetové televizi PlayoTV, večerní hlavní finále natáčel i tým České televize. Atmosféru i výkony rokenrolových tanečníků budou moci diváci shlédnout opět v pořadu Svět rokenrolu, který pravidelně vysílá ČT.

Účast na 12. ročníku Letenského poháru přijalo 12 významných mezinárodních porotců a měli nelehkou práci.  Nová pravidla WRRC (světová rokenrolová konfederace) se již rok prověřují na jednotlivých soutěžích po celém světě, důslednost a přesnost se vyžaduje od každého porotce při hodnocení každého jednotlivého tanečního páru i při hodnocení každé formace.

A sportovců se na této soutěži představilo opět více než vloni, 470, jako každý rok patří Letenský pohár k nejatraktivnějším soutěžím v podzimní části závodní sezóny v rokenrolu v Evropě.
Přijeli se svými trenéry a příznivci z Polska, Ruska, Ukrajiny, Norska, České republiky, Slovenska, Chorvatska, Rakouska a Maďarska.
V párovém rokenrolu se představily kategorie děti, žáci, junioři, kategorie „B“ i mistrovská kategorie „A“. Dívčí formace soutěžily v kategoriích DFJ, DFS, MDFJ a MDFS.

Vybavení nové sportovní haly, audiovizuální projekce i komentátorské výkony Tomáše Matušky a Kryštofa Kunce zaujali diváky a vytvořily výbornou atmosféru pro soutěžící.
Odměnou všem příznivcům rokenrolu byla after party, která se konala po skončení soutěže také v Praze, na Vinohradské třídě.

Organizačně soutěž Letenský pohár zajistil oddíl TASK Silueta Praha.

Krátké zprávy
12. Října 2015

Podzimní sezóna v akrobatickém rokenrolu začala v České republice 3. října 2015 již druhým ročníkem soutěže WhiteCUP v malebné obci Radvanice v Královéhradeckém kraji.

Po období prázdnin si svou připravenost na novou závodní sezónu prověřily taneční páry i malé dívčí formace.

Na rokenrol se přišli podívat jak obyvatelé Radvanic, tak i příznivci tohoto dynamického sportu, který spojuje taneční prvky s náročnou akrobacií.

Soutěž v Radvanicích se konala v rámci projektu MČR a významné soutěže v akrobatickém rock and rollu v KHK - okno rokenrolu, který je realizován za finanční podpory Královéhradeckého kraje.

Krátké zprávy
11. Října 2015
Předchozí 1 6 10 11 12 13 14 15 16 19 Další