Krátké zprávy

Reportáže Pozvánky Rozhovory Soutěže Krátké zprávy Životospráva

Od první letošní soutěže, která se uskuteční poslední sobotu v březnu v Benátkách nad Jizerou, se budou páry přihlašovat již přes web ČSAR. Do 14 dnů přijde všem vedoucím oddílů email s bližšími informacemi. Věříme, že tato novinka zpříjemní všem zúčastněným stranám větší pohodlí a přehlednost.

Krátké zprávy
2. Února 2015
Školení trenérů III. třídy

16.-18.1.2015 proběhne ve spolupráci s Ústřední školou ČOS školení trenérů III. třídy akrobatického rokenrolu. Bližší informace najdete v kalendáři zde na webu.

Krátké zprávy
4. Ledna 2015
World Cup 2014 kat. DFJ - Polsko 2014

V sobotu 15. 11. 2014 se v polské Zielone Gore konal Světový pohár kategorie Dívčí formace junior, kde měla Česká republika hned 5 svých týmů

Ze základního kola postoupily přímo jen 2 formace - Madonna a Mystique, ostatní tři museli projít opravným kolem a čekat, jak porota rozhodne o dalších postupujících do semifinále.
Nakonec to zvládla jen jedna formace - Fresh. Semifinále již bylo o tom, kdo postoupí přímo mezi šest nejlepších týmů. To se nakonec podařilo pouze dvěma formacím z České republiky, formaci Madonna a Mystique. Ve finále pak potřetí na parketu předvedli své sestavy, aby je porota ohodnotila na 2. (Madonna) a 3. (Mystique) místo.

Výsledky českých dívčích formací:
2. Madonna
3. Mystique
9. Fresh
4. Royal
15. Twisties

České dívčí formace opět potvrdily, že stále právem patří do světové špičky.
Všem děvčatům a trenérům gratulujeme.

Krátké zprávy
20. Listopadu 2014
Mistrovství světa kategorie A

Včera jsem vyrazil do Polska povzbudit českou reprezentaci na MS a WC v akrobatickém rock and rollu. Setkal jsem se zde i s věrným fanouškem Zdeňkem Polcem, tak se  můzeme v brzké době těšit na jeho videa.

V kat. A páry bojovaly o titul Mistrů světa. Českou republiku zastupovaly pouze dva páry. Tím prvním byl Petr Slabý - Michala Nováčková, druhou dvojicí pak náhradníci Jakub Jirava - Petra Jezberová. Druhý jmenovaný se o nominaci dozvěděl prakticky 4 dny před soutěží, neboť původně nominovaní ze zdravotních  důvodu v pondělí svoji účast museli zrušit.

Jakub s Petrou předvedli sestavu, která postrádala vyšší obtížnost a tudíž vyšší koeficient. I proto nakonec do čtvrtfinále nepostoupili a skončili na sympatickém 25. místě po třech přípravných trénincích.

Petr a Míša po prvním kole zůstali první nepostupující a museli tudíž do oprav. Z nich pak relativně bez problému do čtvrtfinále propluli. Bohužel to bylo jejich poslední kolo. Zatímco před pár týdny na Světovém poháru obsadili 14. místo, nyní je porota ohodnotila na místo 22. . Slovenský pár Filip Kočiš - Andrea Hrušková, dvakrát čtvrtý na Světových pohárech zde na  MS skončil na 14. místě. Zajímavostí určitě byl start prvního indického páru. Video je ke shlédnutí na facebookovém profilu ČSAR. Bylo úžasné slyšet fandící halu při jejich velmi jednoduché sestavě, která však byla zajeta s maximálním nasazením a radistí. Přejme jim co nejvíce takových zážitků a další rokenrolové pokroky.

MS po velkém boji vyhrál Jacek Tarczylo s Annou Miadzielec, když po taneční sestavě byli druzí za Ivanem Youdinem a Olgou Sbitneva. Ruský pár v akrobatické finalové sestavě však 2x výrazně zaváhal a když pak Jacek s Annou svoji akrobacii zvládli, domací fanoušci vypukli radostí.


Jakub Jirava - Petra Jezberová

Petr Slabý - Michala Nováčková
Krátké zprávy
16. Listopadu 2014

V sobotu 1.11.2014 se ve švýcarském Schaffhausenu uskutečnilo Mistrovství světa kat. Dívčí formace Junior, kat. Žáci a Junioři.

Formace Mystique obhájila titul Vicemistryň světaČtvrté místo vybojovala formace Madonna a 9.místo formace Fresh. Zvítězila opět maďarská formace „Party Girls“.

V kategorii Žáci ČR úspěšně reprezentovaly 3 páry, které se probojovaly do čtvrtfinále soutěže.

Roman Laufka – Veronika Kordíková, obsadili 15.místoDušan Valenta – Kateřina Žahourková 19.místo a Václav Bašta – Nela Machová 23.místo.

V kategorii Junioři se náš nejlepší pár Jakub Chvátal – Kateřina Rohanová umístili na semifinálovém 12.místě,  Karel Michalička – Sandra Mašková na 15. místěTomáš Průša – Natálie Schreková skončili na 30. místě a Jiří Šubrt – Marie Šubrtová obsadili 34. místo.

Všem reprezentantům i trenérům děkujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů.

Krátké zprávy
12. Listopadu 2014
Národní dům na Vinohradech hostil rokenrol

V sobotu 25. října 2014 se konala za podpory MČ Prahy 2 a hlavního města Prahy v krásných prostorách Národního domu na Vinohradech soutěž Český pohár v akrobatickém rokenrolu a Boogie Woogie.

V úvodu soutěže přivítal mladé tanečníky a tanečnice z České republiky i ze zahraničí Ing. Michal Kopecký, tajemník Úřadu městské části Praha 2. Všem popřál krásné zážitky - a to jak ty sportovní tak ty kulturní.
Zavzpomínalo se i na úplné počátky rokenrolu v Čechách, které jsou právě s tímto místem spojeny. Účast přijala paní Zdeňka Hanselová, která jako jedna z prvních začínala s tréninky rokenrolu v Národním domě na Vinohradech (dříve ÚKDŽ Praha) a prošli jí rukama dnešní rokenrolové stálice – Štěpánka Slámová, Jan Haupt a další.

V soutěži se představili žákovské i juniorské páry, své předvedli i tanečníci kategorie C, B a A.
Kromě párového rokenrolu se na soutěži představily i různé dívčí formace.
Vyhlašování výsledků jako vždy někomu přineslo radost a pro jiné to byl odrazový můstek pro další soutěže.

V nejvyšší párové kategorii si „zlato“ odvezli tanečníci Filip Kočiš a Andrea Hrušková z Hydrorocku Bratislava.
Malé dívčí formace dětí zase ukázaly budoucí naděje rokenrolu. Na prvních třech místech skončily dívky z formace Sweeties (TASK Silueta Praha), Falcon Kids (Sokol Pražský) a Litlle Ladies (TASK Silueta Praha).

Krátké zprávy
5. Listopadu 2014
Mistrovství světa DFS 2014

V sobotu 11.10.2014 se v rakouském Grazu konalo Mistrovství světa kat. Dívčí formace senior.

Česká formace Angels získala finálové 5. místo. 7. místo si vytancovala formace Falcon Girls a 10. místo obsadila formace Kolb Dance

Současně s tím se konal Světový pohár kat. A, kde se na 17. místo probojoval pár Petr Slabý - Míchala Horáčková, 26. místo obsadil David Kejklíček - Kristýna Jirounková a 27. místo patří páru Filip Endris - Veronika Beránková.

Všem reprezentantům gratulujeme.

Krátké zprávy
12. Listopadu 2014
REEBOK nový partner ČSAR

Značka Reebok je ve světě rokenrolu známý pojem. Jedná se o tradičního výrobce sportovní obuvi a oblečení, který kromě prvků kvality a designu nabízí rokenrolu i něco navíc.
V rámci programu „ochrany zdraví mladých sportovců“ je pro tréninkové i závodní účely doporučena právě obuv Reebok, se kterou mají sportovci, kteří se věnují rokenrolu na vrcholové úrovni, mnoho let velmi dobré zkušenosti.
Distribuci Reebok obuvi pro rokenrol zajišťuje ve spolupráci s  ČSAR firma Store4 s.r.o.

Bližší informace obdržíte na sekretariátu ČSAR, nebo na tel. čísle 731 533 446 (Jan Haupt)

Krátké zprávy
23. Září 2014

V sobotu 20. září 2014 se konal již 11. ročník tradiční mezinárodní soutěže v akrobatickém rokenrolu Letenský pohár.

Přijelo více než 350 sportovců, trenérů i rozhodčích z různých evropských zemí. Premiéru měla i nově zrekonstruovaná sportovní hala na Letné, jejíž dvouletá rekonstrukce stála nemalé úsilí zastupitele Prahy 7. Současně Praha 7 slavila tento den své výročí v Letenských sadech. Pan starosta Prahy 7 se zúčastnil večerního finále Letenského poháru a předával ceny nejúspěšnějším juniorským párům, párům v mistrovské kategorii A, Dívčím formacím senior (DFS) i Dívčím formacím junior (DFJ). 

Český rokenrol má ve světě velmi dobrou pověst, naši sportovci dokázali v minulých letech získat nejednu z cenných medailí na Mistrovství Evropy i na Mistrovství světa. Česká republika je první zemí, kde se právě na letošním Letenském poháru vyzkoušela nová pravidla světové rokenrolové federace (WRRC) hodnocení výkonů jednotlivých sportovců. V porotě proto zasedali rozhodčí z Německa, Ukrajiny, Polska, Slovenska a dalších evropských zemí.  Ve všech kategoriích se v silné zahraniční konkurenci čeští rokenrolisté prosadili, získali své místo na stupni vítězů a odvážejí si z první soutěže podzimní sezóny alespoň jednu z cenných medailí. Předseda Českého svazu akrobatického rock and rollu Jiří Hais to považuje za dobré znamení, že i letos jsou naši sportovci dobře připraveni a ti, co se nominují do reprezentace, se mohou ucházet o co nejlepší umístění na mistrovských soutěžích a získat opět pro Českou republiku nějakou cennou medaili na Mistrovství Evropy či Mistrovství světa.

Potěšující je v nejvyšší párové kategorii „A“ druhé místo Lukáše Fürsta a Alžběty Slámové (ČR), kteří drží krok s polským párem Jacek Tarczylo a Anna Miadzielec, který je dvojnásobným mistrem světa v nejvyšší kategorii „A“. I letos předvedlo několik „A“ párů divákům Letenského poháru tu nejobtížnější akrobacii, kterou rokenrol dokáže.

Vítězství v kategoriích DFS a DFJ získaly dívčí formace Angels a Mystique (ČR), které již na svém kontě mají cenné tituly z Mistrovství Evropy.

 

Dívčí formace Senior: zleva Falcon Girls, Angels, Tequilas

Krátké zprávy
12. Listopadu 2014
ČSAR bude prezentovat "rokenrol" na festivalu sportu pro děti

Na festival sportu Sporťáček, pořádaný v hezkém prostředí sportovního areálu Hamr v Praze, se chodí děti z Prahy a okolí se svými rodiči podívat, jaké sporty v dnešní době existují a čemu by se právě ony mohly věnovat. A taky si jednotlivé sporty vyzkoušet.

Aerobic, rokenrol, atletika nebo třeba jízda na koni? Každý sport má něco do sebe a je třeba, aby konkrétní holčičku či kluka tzv. chytil za srdíčko. Pak má šanci sportující dítě být ve vybraném sportu úspěšné a rozhodnout se i pro tu tréninkovou dřinu, kterou s sebou každý sport přináší.

Celý den si budou moci děti procházející areálem vyzkoušet na vlastní kůži právě i ROKENROL.
Poutavá a moderní rokenrolová muzika i videoprojekce bude provázet návštěvníky festivalu na stanovišti ČSAR.
Na děti čekají soutěže, možnost si zatančit v rytmu rokenrolu i možnost vidět „tanečníky rokenrolu“ v akci. Zažijí si, jak vypadá rokenrolový trénink i jak se tancuje rokenrol na závodech. Rokenrolové páry vystoupí během dne i na hlavním pódiu festivalu v přehlídce sportů a představí návštěvníkům své taneční i sportovní umění. Doufáme, že některé děti tento moderní sport zaujme a přijdou do některého z našich oddílů, aby se přidaly do naší „rokenrolové rodiny“.

Více podrobností o historii i letošním ročníku festivalu Sporťáček 2014 na www.sportacek.cz.

Krátké zprávy
3. Září 2014
Předchozí 1 5 8 9 10 11 12 13 14 16 Další