Krátké zprávy

Reportáže Pozvánky Rozhovory Média Krátké zprávy Životospráva
ZÁŽITKOVÁ DÍLNA NA LETNÉ

V sobotu 8. října 2016 Český svaz akrobatického Rock and Rollu  uskuteční další ze svých akcí v rámci projektu Hýbeš se a zdravě jíš - tak jsi „IN“ , který se snaží,
aby děti i dospělí získali větší povědomí o přínosu pohybu i výživy pro své zdraví i
aby se akrobatický rokenrol stal jednou z korektních a zdravých možností při úvahách,
jakému sportu se dítě může začít věnovat.

Akce „Buď IN“ - zážitková dílna rokenrolu pro veřejnost na Letné proběhne v sobotu 8. října 2016 na Praze 7, Nad Královskou oborou 51 od 10:00 do 14:00.
Zážitkovým způsobem (vidět-slyšet-cítit) ukáže dětem i dospělým smysl aktivního pohybu v dětském věku a v dospívání (přínos zdravotní-výživa a péče o tělo i psychiku, smysluplné trávení volného času, pocit, že někam patřím, že něco dokážu a že mě to baví. Těšit se můžete na autogramiádu malých sportovců i pohybové soutěže o ceny. Projekt je podpořen Hlavním městem Prahou v rámci titulu Praha Evropské hlavní město sportu.

Krátké zprávy
4. Října 2016
Akrobatický rokenrol - Mistrovství světa opět v Praze

Již tuto sobotu 8. října 2016 zažije sportovní hala na Královce v Praze na Letné opravdový svátek akrobatického rokenrolu. Proběhne zde Mistrovství světa dívčích formací junior a již 13. ročník mezinárodní soutěže Letenský pohár. Významní hosté, soutěžící ze 17 zemí světa i bohatý doprovodný program - přijďte se podívat i Vy, bude se na co dívat. Podaří se České republice získat další titul Mistryň světa? Akce je podpořena Hlavním městem Prahou a Prahou 7.

Krátké zprávy
3. Října 2016
Buď IN- zážitková dílna

V sobotu 1. října 2016 připravil Český svaz akrobatického Rock and Rollu zážitkovou dílnu, jednu ze svých akcí v rámci projektu Hýbeš se a zdravě jíš - tak jsi „IN“. Tento projekt se snaží, aby děti i dospělí získali větší povědomí o přínosu pohybu i výživy pro své zdraví i aby se akrobatický rokenrol stal jednou z korektních a zdravých možností při úvahách, jakému sportu se dítě může začít věnovat.
Projekt je podpořen Hlavním městem Prahou v rámci titulu Praha Evropské hlavní město sportu.

Krátké zprávy
3. Října 2016
Česká republika má titul 2.vícemistrů světa – Winterthur, Švýcarsko (DFS)

Na Mistrovství světa dívčích formací senior, které se v letošním roce konalo 24. září ve Švýcarsku, získala reprezentace z České republiky cenný titul druhých vícemistrů světa.
Dívčí formace KOLBDANCE z pražského klubu Kolb dance VSK FTVS Praha, se probojovala do finále a získala ve švýcarském Winterthuru  BRONZ (3. místo).

Ihned za ní se umístila další česká formace FALCON GIRLS ze Sokola Pražského (4. místo). A dívky z formace CZECH LADIES z TŠ Twist Říčany obsadily 8. místo.

Na MS tančilo 19 formací z 8 zemí. České formace předvedly, že stále patří mezi světovou špičku.
Mistryněmi světa se stala formace SZUPERGIRLS z Maďarska.

 

Krátké zprávy
26. Září 2016
Fenomenální návrat páru Vítězslav Horák a Sandra Chudomská

V sobotu 24.9. 2016 se ve švýcarském Winterthuru konal Světový pohár kategorie A,
kterého se zúčastnili i tři zástupci z České republiky.
Vítězslav Horák a Sandra Chudomská se dokázali vrátit na taneční parket ve velkém stylu a tento závod vyhráli (1. místo).
Porazili tak úřadující Mistry Evropy, taneční pár Alexey Kondrashin a Darina Kozlova z Ruska.
Do semifinále tohoto závodu se dokázal probojovat i druhý taneční pár ze Sokola Pražského, Marek Divoký a Lenka Richtrová, kteří nakonec získali 10. místo.
Na 14. místě skončili Filip Endris a Veronika Beránková z klubu RnR Alpha.

Krátké zprávy
26. Září 2016
AKROBATICKÝ ROKENROL NA FESTIVALU SPORTU PRO DĚTI

V sobotu 10. září 2016 v hlavní sportovní hale areálu Hamr v Praze na festivalu sportu SPORŤÁČEK2016 vládl AKROBATICKÝ ROKENROL.

Rodiče se svými dětmi ihned při vstupu do areálu od pořadatelů dostali jako dárek dětskou vstupenku na Mistrovství světa právě v akrobatickém rokenrolu (8.října 2016, Praha). A tak jako první navštěvovali stanoviště právě tohoto zajímavého dynamického sportu vhodného pro kluky i holky. A tady to opravdu žilo. Skákalo se, tancovalo, zkoušelo se vše, co může rokenrol nabídnout.

Plný parket dětí i starších sportovců, kteří už se rokenrolu věnují a opravdu je baví, zaujal vpodstatě každého. Všichni se těšili na odpolední vystoupení tohoto sportu na hlavním podiu festivalu i následující autogramiádu Mistrů Evropy a 7násobných Mistrů ČR Sandry Chudomské a Vítězslava Horáka. A bylo se na co koukat – dívčí formace, děti, žáci, junioři i nejvyšší kategorie „B“ a „A“ společně ukázali, co vše je ROKENROL. A že je to ten nejlepší sport, alespoň v jejich srdcích a že by za nic na světě neměnili. Ihned po vystoupení děti i dospělí chtěli získat podpis právě mistrů Evropy Sandry Chudomské a Vítězslava Horáka, kteří jsou tím pravým sportovním vzorem pro začínající malé tanečníky a tanečnice, stejně jako olympionici, kteří také na Sporťáček dorazili podepisovat své fotografie.

Krátké zprávy
11. Září 2016
Sporťáček 2016 - ROKENROL uspokojí i hyperaktivní děti

Skákání, atraktivní kostýmy i chytlavá hudba – to vše je akrobatický rokenrol.
Již tradičně tento sport má své stanoviště i ukázky na festivalu sportu pro děti Sporťáček v Praze.

V sobotu 10.září 2016 si děti se svými rodiči z Prahy i středních Čech, kteří se na začátku nového školního roku rozhodují, jaký sport by je bavil, udělají krásný celodenní program plný pohybu, když přijdou do sportovního areálu Hamr v Praze Bráníku.

A rokenrol má co nabídnout. Ukázky tréninků, radost, spokojenost i úspěchy dětí, kteří se již rokenrolu věnují, možnost vyzkoušet si „základ akrobacie“ na vlastní kůži v náručí zkušených trenérů, alchymii kostýmů i líčení pro ten správný taneční sport, kde dítě nikdo nebude okřikovat, aby se nepředvádělo.

Pokud s Vaším dítětem „šijí všichni čerti“, je pro něho akrobatický rokenrol ten pravý sport, své si v něm najdou i hyperaktivní děti.
Všechny účastníky Sporťáčku současně akrobatický rokenrol pozve na vrcholný svátek tohoto sportu – Mistrovství světa, které se na začátku října bude také konat v Praze. Pro děti jsou speciálně vydány dětské vstupenky, které umožní dětem „školou povinným – do věku 15 let“ vstup na celodenní program Mistrovství světa v akrobatickém rokenrolu ZDARMA.

Krátké zprávy
21. Srpna 2016
Rokenrol ve spolupráci se Sporťáčkem zvou na Mistrovství světa v rokenrolu

Začne školní rok, je tu Sporťáček, a po něm Mistrovství světa v Praze.
Český svaz akrobatického Rock and Rollu a pořadatelé velkého sportovního svátku Mistrovství světa v akrobatickém rokenrolu se rozhodli podpořit pražské děti, které se zajímají o pohyb a sport a které také rádi fandí a drží palce českým reprezentantům.

Proto ve spolupráci s největším festivalem sportu Sporťáček pozvou děti i jejich rodiče na tuto vrcholnou sportovní akci plnou zážitků, vrcholných sportovních výkonů i nezapomenutelné atmosféry, srovnatelné s atmosférou olympiády v Riu.

Pro děti je na Sporťáčku přímo u vstupu do areálu připraven i cenný dárek – dětská vstupenka (pro dítě d 15 let) na celodenní vstup ZDARMA na Mistrovství světa v akrobatickém rokenrolu, které v sobotu 8. října proběhne ve sportovní hale Královka na pražské Letné.

Krátké zprávy
21. Srpna 2016
Mistrovství Evropy dívčích formací senior 2016

Z italského Rimini, kde se dnes konalo Mistrovství Evropy dívčích formací senior si KOLB DANCE vezou 5. místo, FALCON GIRLS 6. místo a ANGELS 8. místo.

Všem formacím a trenérům gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci.

Krátké zprávy
28. Červenece 2016
Program I.A. – MHMP – podpora akrobatického rock and rollu v Praze

Díky podpoře hlavního města Prahy získaly 4 pražské oddíly akrobatického rock and rollu prostřednictvím ČSAR finanční podporu na proaktivní systematickou podporu rozvoje dětí a mládeže.
Na základě svých projektů mohou tyto oddíly v období od července 2016 do června 2017 pracovat na tom, aby současné děti věnující se akrobatickému rock and rollu v Praze mohly tento sport dělat dlouhodobě v podmínkách, které odpovídají vývoji ve světě, a aby i nové děti mohly začít trávit svůj volný čas tímto sportem, který pomáhá formovat důležité schopnosti nejen pro období dospívání, ale i pro plnohodnotný dospělý život. Děkujeme hl. městu Praze za finanční podporu v rámci programu I.A. Systémové a rozvojové projekty sportu dětí a mládeže.

Krátké zprávy
30. Červenece 2017
Předchozí 1 6 7 8 9 10 11 12 13 15 19 Další